gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verslaat De Treffers en staat in de kwartfinale

6b715aa671720868138357f3a950c863.jpg

Voor het eerst sinds 2009 is De Graafschap geplaatst voor de kwartfinale van de Nederlandse beker. Na een uiterst moeizame eerste helft rekende de ploeg van vervangend trainer Richard Roelofsen na rust af met tweededivisionist De Treffers: 3-0.

Jasper Hazelaar | Michiel Fukking |
Het slordige De Graafschap, waar Joel Valencia en Devin Haen in de basis begonnen, kon het de tweededivisionist voor rust niet moeilijk maken. Na een kwartier kon Gavin Vlijter de bezoekers op voorsprong zetten, maar hij werd gestuit door doelman Hidde Jurjus. Uit de daaropvolgende corner was Vlijter opnieuw dichtbij, zijn inzet werd van de lijn gehaald. De thuisploeg kon er weinig tegenover zetten. Een kopbal van Giovanni Korte zorgde nog voor het meeste gevaar. Aan de andere kant loerde De Treffers op omschakelmomenten met de snelle Vlijter en spits Jordy Thomassen.

De Doetinchemmers wervelden in het eerste kwartier na rust voorbij de tegenstander. Na een fraaie pass van Philip Brittijn zorgde Basar Önal voor een even zo fraai doelpunt: 1-0. Vlak voor het uur verdubbelde Giovanni Korte de voorsprong. Na een puntgave steekpass van Valencia stifte de vleugelaanvaller over de uitkomende doelman heen. De Graafschap had de wedstrijd vervolgens in handen. Charlison Benschop bekroonde zijn invalbeurt in de tachtigste minuut nog met de defintieve beslissing: 3-0.

De Graafschap komt vrijdagavond weer in actie. Dan wacht in de competitie een uitwedstrijd tegen NAC Breda. Het is nog niet duidelijk of trainer Adrie Poldervaart, die maandag werd opgenomen in het ziekenhuis, dan weer op de bank zit. Naar verwachting komt daar woensdag meer duidelijkheid over.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.