Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest van directe concurrent Cambuur

22b1012b1386d432da96374645f95113.jpg

De Graafschap lijkt in een negatieve spiraal te zijn beland. Op de eigen Vijverberg werd met 0-2 verloren van Cambuur. Daardoor zakken de Superboeren van de derde naar de zesde plaats in de Keuken Kampioen Divisie.

Michiel Fukking | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap begon wel opportunistisch aan de wedstrijd. In de eerste tien minuten werd veelvuldig de aanval gezocht. Dat resulteerde onder andere in een gevaarlijke voorzet van Jeffry Fortes, die door Cambuur-verdediger Jeremy van Mullem bijna in zijn eigen doel werd gekopt. Na 12 minuten werden voor de Roodbergen-tribune spandoeken uitgerold met de beeltenissen van Sjoerd Weikamp, Martin Mos en Hans Boesberg en met de tekst ‘Jullie lieten het vuurtje op De Vijverberg weer branden’. Op datzelfde moment ontstaken meerdere supporters die rondom het veld achter de reclameborden stonden, rode fakkels.

Dat leverde in eerste instantie fraaie plaatjes op, maar waarschijnlijk zal er voor De Graafschap een minder fraai financieel plaatje op volgen: De sfeeractie zal de club ongetwijfeld op een sanctie van de KNVB komen te staan. In verband met de rookontwikkeling kon scheidsrechter Alex Bos niets anders doen dat de wedstrijd tijdelijk stilleggen.

Na de onderbreking kwamen de Achterhoekers niet echt lekker meer in het ritme. Combinaties mislukten, passes waren onzuiver en er werden onderling zichtbaar frustraties geuit. De Friezen profiteerden en kregen diverse mogelijkheden. Zo stuitte oud-Superboer Mark Diemers op Joshua Smits en trof Benjamin Pauwels de buitenkant van de paal.

Na 25 minuten was het wel raak voor Cambuur. Na een harde voorzet vanaf de rechterzijde van het veld belandde de bal via de kluts uiteindelijk achter Joshua Smits. Verdediger Rowan Besselink zou de bal als laatste hebben geraakt en werd in de administratie bijgeschreven als maker van een eigen doelpunt: 0-1.

De Graafschap slaagde er in de rest van de eerste helft niet in om de rug te rechten. Sterker nog: Cambuur kreeg nog meer grote kansen. Zo kopte Fedde de Jong op de lat, schoot Mark Diemers voorlangs en voorkwam Joshua Smits met een geweldige redding een treffer van Benjamin Pauwels.

Pas halverwege de tweede helft leek er wat verbetering in het spel van De Graafschap te komen. Met name Donny Warmerdam en Levi Schoppema vielen op door hun werklust. Toch konden zij geen potten breken. Ook invallers Jesse van de Haar, Youssef El Jebli, Yannick Eduardo en Maas Willemsen konden het tij niet keren. De thuisploeg speelde wel iets meer op de helft van de Friezen, maar tot grote kansen leidde dat niet.

Net als in de wedstrijd van afgelopen maandag tegen Jong Ajax moesten er risico's genomen worden om een gelijkmaker te forceren. In de 89ste minuut profiteerde Mark Diemers daarvan. Na een counter kwam de afgeslagen voorzet bij hem voor de voeten. Diemers' schot werd nog van richting veranderd, waardoor Joshua Smits kansloos was: 0-2.

Een andere tegenvaller voor De Graafschap was dat Phillip Brittijn in de eerste helft geblesseerd uitviel.

Aankomende donderdag moeten de Superboeren op De Vijverberg weer aantreden. Dan staat de bekerwedstrijd tegen derde-divisionist Sparta Nijkerk op het programma. Op zondag 22 december wordt het jaar afgesloten met de uitwedstrijd tegen FC Volendam, de huidige nummer twee op de ranglijst.

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.