gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap start met ruime overwinning

920674161dfd19a40dc82721f92e4f8d
Redactie REGIO8 |
Voor de ogen van ongeveer 7.500 toeschouwers stond De Graafschap al snel op een 1-0 voorsprong. Middenvelder Bryan Smeets schoot de bal na vier minuten achter doelman Ruud Swinkels. Nieuwkomer Sven Nieuwpoort kopte een hoekschop na tien minuten tegen de touwen: 2-0. FC Eindhoven deed via Mart Lieder snel iets terug. Hij kon een voorzet van de flank vrij intikken (2-1). Vlak voor rust moest Lion Kaak na een schop van Jonathan Rowell de geblesseerde Smeets vervangen. 

FC Eindhoven kwam beter uit de kleedkamer, maar vergat zijn kansen te benutten. De Graafschap deed dat in de tweede helft wel. Dean Koolhof zorgde voor de bevrijdende 3-1 nadat hij de bal onder doelman Swinkels doorschoof. In de absolute slotfase tekende Piotr Parzyszek op aangeven van Andrew Driver voor de 4-1 eindstand. Trainer Jan Vreman gunde zijn zoon Jurre Vreman en aanvaller Marlon Versteeg nog hun debuut.

Door deze overwinning is De Graafschap voorlopig samen met NAC koploper van de Jupiler League. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij FC Den Bosch.

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.