gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op 'uitverkochte' Vijverberg

17d9d33954a04cc635daa42d1b9d8996.jpg

De Graafschap speelt vrijdagavond de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht voor het maximale aantal supporters die ontvangen mogen worden volgens de geldende coronamaatregelen. Eerder lieten SpinSide Doetinchem en supportersvereniging Superboeren weten niet naar de wedstrijd te komen omdat ze het niet eens zijn met de regelgeving.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Voor het eerst sinds de gewonnen thuiswedstrijd van 29 oktober tegen ADO Den Haag speelt De Graafschap weer voor publiek. De uitwedstrijden tegen ADO en Telstar werden de afgelopen twee weken al voor publiek gespeeld. Vanwege de huidige coronamaatregelen mag de Doetinchemse club maar één derde van het publiek toe laten. Donderdag werd bekend dat het maximum aantal kaarten aan de seizoenkaarthouders is uitgegeven. Vanuit de supportersgroepen SpinSide Doetinchem en sv Superboeren kwam een gezamenlijk statement tegen de regels omtrent stadionbezoek.

In het statement laten de supporters ook horen dat ze het niet eens zien met de handelswijze van de club: “Alle, maar dan ook alle seizoenkaarthouders moeten per direct weer plaats kunnen nemen op De Vijverberg en zolang de club zich hiervoor naar buiten toe niet hard maakt en met nietszeggende spierbalentaal komt, blijft de Spinside gesloten.” De supporters laten weten een actie voor te bereiden rond de wedstrijd van vrijdagavond. Eerder was er al een statement rond het thuisduel met Almere City.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.