gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap onderuit tegen Jong AZ

72162fa547765bbd1b0e5040160b8b4f.jpg

De Graafschap heeft maandagavond voor de tweede keer op rij verloren. Op bezoek bij Jong AZ waren de Doetinchemmers met name voor rust voetballend onmachtig en werd met 2-1 verloren.

Kevin ten Dolle |

De wedstrijd was net begonnen toen aanvoerder Danny Verbeek uitviel met een schouderblessure. Jong AZ domineerde in de eerste helft, terwijl De Graafschap moeite had om in de duels te komen. Nadat een doelpunt van de thuisploeg werd afgekeurd, zorgde Giovanni Korte met een schot voor het eerste gevaar van de bezoekers. Na een klein kwartier spelen kwam Jong AZ wel op voorsprong toen Peer Koopmeiners vanaf de rand van het strafschopgebied binnenschoot. De jonge Alkmaalders bleven de bovenliggende partij, maar De Graafschap werd voor rust via Korte en invaller Mees Kaandorp nog gevaarlijk. Daarna kreeg Håkon Evjen de bal voor z'n voeten, maar hij schoot in de handen van doelman Hidde Jurjus.

In de slotfase van de eerste helft werd De Graafschap nog gevaarlijk via Korte en Kaandorp, maar beide kwamen niet tot scoren. Na rust startte De Graafschap beter. De Doetinchemmers kwamen beter in de duels en wisten ook voetballend tot kansen te komen. In de 49e minuut viel de bal voor de voeten van Elmo Lieftink, die vanaf rand zestienmetergebied fraai raak schoot. Jong AZ kwam in de 61ste na een moment van onoplettendheid achterin bij De Graafschap weer op voorsprong door Yussuf Barasi op voorsprong kwam. De Graafschap kwam in de slotfase dichtbij de gelijkmaker, maar doelman Beau Reus bracht redding bij pogingen van Devin Haen en Danzell Gravenberch.

Door de nederlaag zakt de ploeg van trainer Reinier Robbemond naar de negende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Vrijdag wacht het thuisduel tegen nummer twee Excelsior uit Rotterdam.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.