gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap onderuit tegen Jong AZ

72162fa547765bbd1b0e5040160b8b4f

De Graafschap heeft maandagavond voor de tweede keer op rij verloren. Op bezoek bij Jong AZ waren de Doetinchemmers met name voor rust voetballend onmachtig en werd met 2-1 verloren.

Kevin ten Dolle |

De wedstrijd was net begonnen toen aanvoerder Danny Verbeek uitviel met een schouderblessure. Jong AZ domineerde in de eerste helft, terwijl De Graafschap moeite had om in de duels te komen. Nadat een doelpunt van de thuisploeg werd afgekeurd, zorgde Giovanni Korte met een schot voor het eerste gevaar van de bezoekers. Na een klein kwartier spelen kwam Jong AZ wel op voorsprong toen Peer Koopmeiners vanaf de rand van het strafschopgebied binnenschoot. De jonge Alkmaalders bleven de bovenliggende partij, maar De Graafschap werd voor rust via Korte en invaller Mees Kaandorp nog gevaarlijk. Daarna kreeg Håkon Evjen de bal voor z'n voeten, maar hij schoot in de handen van doelman Hidde Jurjus.

In de slotfase van de eerste helft werd De Graafschap nog gevaarlijk via Korte en Kaandorp, maar beide kwamen niet tot scoren. Na rust startte De Graafschap beter. De Doetinchemmers kwamen beter in de duels en wisten ook voetballend tot kansen te komen. In de 49e minuut viel de bal voor de voeten van Elmo Lieftink, die vanaf rand zestienmetergebied fraai raak schoot. Jong AZ kwam in de 61ste na een moment van onoplettendheid achterin bij De Graafschap weer op voorsprong door Yussuf Barasi op voorsprong kwam. De Graafschap kwam in de slotfase dichtbij de gelijkmaker, maar doelman Beau Reus bracht redding bij pogingen van Devin Haen en Danzell Gravenberch.

Door de nederlaag zakt de ploeg van trainer Reinier Robbemond naar de negende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Vrijdag wacht het thuisduel tegen nummer twee Excelsior uit Rotterdam.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompten van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 14.17.39

Vrouw raakt gewond bij botsing tussen auto's bij Halle

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de Zelhemseweg bij Halle is maandagmiddag een vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer probeerde nog uit te wijken, maar dit lukte niet op tijd.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

Rijnbrug Emmerich

Twee Nederlanders zwaargewond bij ongeval met vier auto's in Emmerich

Bij een verkeersongeval op de B220 bij Emmerich zijn vrijdagmiddag twee Nederlanders zwaargewond geraakt. Rond 15.40 uur botsten vier auto's op elkaar in de richting van de Rijnbrug. Dat maakt de Duitse politie maandag bekend.

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.

WhatsApp Image 2026-08-09 at 13.52.20

Jerrycans aangetroffen Didam, volgens politie van drugslab afkomstig

De hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt voor jerrycans in de berm aan de Landeweer in Didam. Iets voor 13.00 uur kwam de melding ‘bodemverontreiniging’ binnen bij de brandweer.