gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap maakt werk van vrouwenvoetbal en wil naar eerste divisie

26fb9435587ba8a6597ec317f9a45edb

De Graafschap wil samen met het bestaande Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA) toewerken naar een vrouwenelftal dat uitkomt in de eerste divisie. In het seizoen 2024/2025 moet het eerste Achterhoekse vrouwenteam spelen in de competitie.

Jasper Hazelaar |
Het is een droom die uitkomt voor de initiatiefnemers van de MVVA, die sinds 2019 jonge meiden de kans geven om in het shirt van De Graafschap te voetballen. Onder de vlag van de Doetinchemse voetbalclub is er al een Onder 16-team actief in de hoofdklasse, terwijl er in totaal 120 meiden zijn aangesloten bij de organisatie van de MVVA. “Wij zijn trots op iedereen die met ons mee hebben gedroomd”, zegt oprichtster Hilde Gerritsen. “Nu is het tijd voor de volgende stap en ons enige doel hierbij is dat wij toetreden tot de 1e divisie.”

De Graafschap omarmt het initiatief nog steviger, en wil werk maken van een eerste divisie-team. “MVVA betekent kortom veel voor het meiden-en vrouwenvoetbal in de regio”, zegt directeur algemene zaken Michael Ogubai van de Doetinchemse voetbalclub aan. “Wij willen als De Graafschap een club zijn voor iedereen en wij willen bijdragen in het realiseren van de droom van vele meiden uit de regio."

KNVB
Op dit moment wordt er door De Graafschap en MVVA gewerkt aan een concreet plan, dat in december wordt ingediend bij de KNVB. Vervolgens moet er in januari een pitch worden gedaan bij een onafhankelijke commissie van de voetbalbond. In totaal kunnen er twee clubs toetreden tot de eerste divisie in het seizoen 2024/2025. De Achterhoekse voetbalsters zitten dus nog even in spanning.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.