gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

MVVA droomt van vrouwelijk Eredivisieteam

9a9898f48b55dc3b32cae83c6c3cf783

Vanaf eind december komt er een academie voor meiden- en vrouwen voetbal in de Achterhoek. Om nieuwe toppers in de regio te houden, kunnen meiden met voetbaltalent zichzelf verder ontwikkelen bij de academie van Hilde Gerritsen en Anouk ter Bille.

Redactie REGIO8 |

“Jongens dromen ervan om het shirt van De Graafschap te dragen“, zegt initiatiefneemster Hilde Gerritsen. “Meiden hebben dat niet. Talenten rennen de Achterhoek uit en dat willen wij gaan veranderen.” Op 21 december wordt de eerste selectiedag voor meiden met voetbaltalent op de Bezelhorst in Doetinchem georganiseerd. Om te beginnen wordt er een team voor meiden onder de 13 opgericht. De voetbalsters blijven bij hun eigen club in de regio voetballen en maken extra vlieguren bij de academie. “Elk seizoen komt er een team aan de onderkant bij, waardoor we uiteindelijk uitgroeien naar een talentenacademie van vijf of zes teams”, aldus Gerritsen.

Volgens Ter Bille zijn er het afgelopen jaar steeds minder districtsteams bij de KNVB. “Wij willen die piramide wat breder maken, door die meiden de kans te geven om zich extra te ontwikkelen”, zegt Ter Bille. Om die ambitie te waar te maken, gaat de academie een samenwerking aan met De Graafschap. De voetbaltalenten krijgen training op sportpark de Bezelhorst. "Als ze trainingen gaan geven, willen wij onze trainer of hoofd jeugdopleiding inzetten", zegt Hans Martijn Ossendorp, algemeen directeur van De Graafschap. De initiatiefneemsters hopen het meiden- en vrouwenvoetbal in de regio naar een hoger plan te tillen. Ter Bille: “Hoe mooi zou het zijn als we een Eredivisieteam in de Achterhoek kunnen neerzetten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.