gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

8c5e07c8cf934665ff2a9d49d1db2cd0

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helmond Sport. Vooral door een sterke tweede helft wisten de Doetinchemmers met 1-4 te winnen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De eerste helft begon scherp van beide kanten, maar al snel zakte het tempo weg. Het spel golfde op en neer, maar echte grote kansen kwamen er niet. De thuisploeg was wel iets sterker en wist zichzelf te belonen met de openingstreffer. Na een aanval kreeg de verdediging van De Graafschap de bal niet weggewerkt, waarna Jonas Scholz de 1-0 kon binnenschieten. Het doelpunt leek een wake-upcall voor de Doetinchemmers, want daarna werd er beter gevoetbald.

In de 35e minuut kwam De Graafschap op gelijke hoogte via een ‘klutsgoal’ van Mimoun Mahi. Middenvelder Philip Brittijn schoot een voorzet op de hak van de aanvaller, waarna de bal binnenviel, 1-1 rust.

De Superboeren schoten de tweede helft uit de startblokken. Vooral middenvelders Brittijn en Donny Warmerdam sprongen eruit op voetballend vlak. Ook de ingevallen Ralf Seuntjens kende een sterke invalbeurt. In de 50e minuut was het Jack Cooper-Love die het aanvallende spel wist te belonen, 1-2.

Al drie minuten later wist de Zweedse Brit zijn tweede van de avond te maken. Na een prachtige aanval was de huurling het eindstation. Na de 1-3 was de wedstrijd gespeeld en kon De Graafschap de wedstrijd rustig uitspelen. Simon Colyn kende een sterke invalbeurt. De herstelde, creatieve middenvelder gaf een assist op Brittijn, die in de 74e minuut de 1-4 eindstand op het scorebord schoot.

Na een groot feest met het uitverkochte uitvak kan het vizier op de play-offs. Dinsdag wacht op De Vijverberg de eerste ontmoeting in het tweeluik met FC Dordrecht.

Lees ook

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.