gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap jaagt op plek twee tegen VVV

c30d4743955cfc61bc83948fbdbaf011.jpg

De Graafschap ontvangt vrijdagavond VVV-Venlo op een goed gevulde Vijverberg, nadat het stadion tegen Jong PSV voor een gedeelte leeg moest blijven. Eerder dit seizoen verloren de Doetinchemmers met 2-0 op bezoek in De Koel, dus weet trainer Jan Vreman wat zijn team te wachten staat.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend hebben ze gewonnen van ADO en dan zegt ook wat over het team, dus het zal een lastige pot worden”, aldus de Achterhoekse oefenmeester. “Het is een collectief en ze scoren gewoon. Het is niet dat het grote uitslagen zijn, maar dat hoeft ook niet altijd.” Eerste doelman Thijs Jansen ziet in VVV ook een lastige tegenstander. “Het is een goede ploeg die meedoet voor play-offs”, aldus doelman Thijs Jansen. “Maar ik denk dat wij thuis gewoon kans maken en we kunnen goede zaken doen.” In het gunstigste geval, bij verlies van Roda JC en ADO Den Haag, komen de Superboeren op één punt van een directe promotieplek.

Volgens Jansen is dat een reëel doel. “Hoe wij zijn begonnen is het zeker haalbaar”, aldus de keeper. “Ik wil gewoon dit seizoen goed afmaken met De Graafschap en het liefst promoveren.” Of Jansen een langer verblijf in de Achterhoek ziet zitten? “Dat zie ik aan het einde van het seizoen wel.” Aangezien de Feyenoord-huurling tot de negentiende speelronde genoegen moest nemen met een plek op de bank, Jansen speelde wel thuis tegen Roda JC maar dat was vanwege een blessure van Mees Bakker, speelt hij vrijdag zijn eerste thuiswedstrijd voor een goed gevulde Vijverberg als eerste doelman. “Ik ben altijd met zin naar de club gekomen”, schetst Jansen. “Het eerste halfjaar heb ik niet gespeeld en dat was een minpuntje, nu is dat anders en moet ik zorgen dat het zo blijft.”

Keuze genoeg
Tegen Jong PSV moest Vreman door blessures en een schorsing van Basar Önal noodgedwongen een beroep doen op de jonge garde in de vorm van twee debutanten (Mike Veenstra en Denzel Eijken, red.). Met de terugkeer van meerdere beoogd basisspelers heeft de trainer weer wat te kiezen. “Devin (Haen, red.) zou aan kunnen sluiten, Lion Kaak kan aansluiten en Alexander Büttner sluit ook weer aan”, aldus Vreman, die nog niet wil laten weten of ze ook aan de aftrap staan. “Dat horen de spelers vanmiddag pas, dus dat weten ze straks.”

Voorzichtig met Seuntjens
Teruggekeerde spits Ralf Seuntjens begon maandag voor het eerst in de basis en maakte 55 minuten vol, toch lijkt hij vrijdag op de reservebank te zitten. “Hij heeft het goed gedaan en goed verwerkt, alleen is voorzichtigheid geboden daarin”, vindt Vreman. “Binnen ruim één week zit hij op drie wedstrijden en dat kan je gewoon merken.” Op de vraag of Haen in de basis staat reageert de trainer lachend: “Dat zullen we zien.”

Opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Büttner; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Bosilj, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.