gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap-doelman Van Oosterhout overleden, verdriet bij De Visser

0162215767c082650bccd2cc0bd5b709

Voormalig De Graafschap-doelman Harry van Oosterhout is op 77-jarige leeftijd overleden. In de jaren ’70 maakte de geboren Rotterdammer de allereerste promotie van de Doetinchemmers mee. Zijn toenmalige trainer, Piet de Visser, herinnert hem als een ‘fijne jongen’.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Van Oosterhout was onderdeel van de ploeg van trainer De Visser die in 1973 promoveerde naar de eredivisie. Het nieuws van het overlijden kreeg de voormalig trainer te horen van een andere oud-speler van De Graafschap, André van der Ley. “Daar had en heb ik wel erg veel verdriet van”, zegt de inmiddels 89-jarige oud-trainer van De Graafschap. “Ik heb Harry destijds zelf meegenomen van Sparta, daar was hij mijn jeugdspeler. Hij was eigenlijk een snelle rechtsbuiten, maar ik heb hem uit nood een keer in het doel moeten zetten. Dat deed hij zo goed, dat hij keeper is geworden. Iedereen vond dat gek, maar ik wist dat hij een goede gymnast was.”

Bij De Graafschap was Van Oosterhout de doelman in het allereerste eredivisieseizoen. Hij stond onder de lat in het legendarische thuisduel met Feyenoord, dat met 5-7 werd verloren. “Maar die tegengoals waren zijn schuld niet, daar was geen houden aan”, herinnert De Visser zich. “Dat was ook een absoluut top Feyenoord, met jongens als Willem van Hanegem en Rinus Israël. Dat wij als promovendus vijf goals scoorden, tegen de beste verdediging van Nederland…Iedereen was blij met die wedstrijd, want je had ook saai met 0-2 kunnen verliezen.”

‘Een hele fijne jongen’
Van Oosterhout speelde meer dan honderd wedstrijden voor de Doetinchemmers, ook kwam hij nog een jaar uit voor SC Heracles. Hij bleef na zijn carrière in de Achterhoek plakken. “Hij vond het daar fantastisch”, zegt De Visser, die weer een van zijn ‘jongens uit 1973’ ziet wegvallen. “Dat er al zo veel spelers van je overlijden, dat doet mij altijd een beetje verdriet. Of het nou Chris de Vries was, Henk Overgoor... Het zijn je jongens. Harry was een goede keeper, maar ook een hele fijne jongen.”

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.