gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Thomas0.png

Foto: REGIO8

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

Zo kreeg verdediger Thomas Kok te horen dat zijn contract niet wordt verlengd. Hij reageert begripvol, al kwam het nieuws hard aan. “Ze gaven aan dat ze heel blij zijn met wat ik heb laten zien, op én naast het veld", vertelt de 27-jarige verdediger. “Maar ze zoeken een ander profiel op de linkscentrale positie. Dat is helaas zo.”

Als het aan Kok had gelegen was hij in ieder geval nog zeker niet klaar in Doetinchem. “Ik had hier zeker nog een jaar willen blijven. Maar soms lopen dingen anders in het voetbal. Dat heb ik vaker meegemaakt, dus ik laat me daar niet door uit het veld slaan.”

Professioneel tot de laatste minuut
Hoewel het nieuws hem niet koud liet, blijft Kok professioneel onder de situatie. “Je zou gefrustreerd kunnen raken omdat het niet iets is waar je invloed op hebt, maar zo sta ik er niet in. Ik heb meteen aangegeven dat ik het netjes wil afmaken. Dat past bij mij en dat ben ik ook verplicht aan iedereen.”

Zijn focus ligt volledig op de komende weken. “Ik ga nog twee maanden alles geven. We kunnen nog iets moois neerzetten met deze groep.”

Dijkhuizen: 'Keuzes zijn begrijpelijk'
Trainer Marinus Dijkhuizen houdt zich buiten de contractkwesties, maar begrijpt de beslissingen van de club. “Ik bemoei me daar niet mee, ik ben er natuurlijk ook niet bij volgend seizoen”, stelt hij. “Voor spelers is het natuurlijk teleurstellend, maar het wordt wel duidelijk en netjes gecommuniceerd. Dat is belangrijk.”

Binnen de selectie wordt het nieuws volgens hem goed opgevangen. “Spelers steunen elkaar. Zeker jongens die dit al eens hebben meegemaakt, zoals Thomas. Het hoort bij deze fase van het seizoen.”

Herstel gevraagd na tik tegen ADO
Sportief gezien is er werk aan de winkel. Tegen ADO Den Haag werd pijnlijk duidelijk dat De Graafschap tekortkwam tegen de top van de competitie. “We speelden tegen de beste ploeg uit de KKD", analyseert de trainer. “Maar ik was vooral teleurgesteld in een aantal individuele prestaties. Die waren simpelweg onvoldoende.”

Toch ziet hij ook aanknopingspunten. “We kunnen goed van achteruit voetballen en kansen creëren. Dat moeten we tegen Willem II weer laten zien.”

Belangrijke wedstrijd in Tilburg
Zaterdag staat een belangrijke wedstrijd op het programma in Tilburg. De Graafschap kan bij winst de derde plek heroveren in de strijd met Willem II en Almere City FC. Die positie kan cruciaal zijn voor de play-offs. “Het wordt een mooie affiche", aldus de trainer. “Er is weinig ander clubvoetbal, dus de aandacht zal groot zijn.”

Kok ziet voor zaterdag aandachtspunten in het controleren van de wedstrijd. “Als Willem II de controle heeft, moeten wij daar slim mee omgaan. Soms wat zakelijker spelen en vanuit daar weer het overwicht pakken. Kort erop zitten, goed verdedigen, maar zonder onnodig risico.”

De Graafschap moet het wel stellen zonder smaakmaker Ibrahim El Kadiri, die de komende weken ontbreekt vanwege een blessure.

Mogelijke opstelling De Graafschap: Wieggers; Martens, Besselink, Kok, Schoppema; Meerstadt, Niemeijer, Gijselhart; Kaninda, Eggens, El Allachi.

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.