gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gent has landed, kunstwerk terug in Gendringen

ce828c0da245ba2d4f13c967cf705375

Als nooit tevoren straalt de Gent voor het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. Het kunstwerk van een vogel was enkele maanden weg voor groot onderhoud. Dat is inmiddels achter de rug en de vogel kan er weer jaren tegenaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het kunstwerk werd in september tijdelijk weggehaald om verschillende problemen aan te pakken. Zo was de buitenkant verweerd en vertoonde het polyester scheuren, waardoor water het beeld was binnengedrongen. Dit had ook gevolgen voor het stalen frame aan de binnenkant, dat begon te roesten. Een grondige restauratie was daarom noodzakelijk om het kunstwerk te herstellen. Tijdens het onderhoud is het beeld volledig geschuurd, zijn de beschadigingen aan het polyester gerepareerd, en is het roest van het stalen frame verwijderd. Na deze herstelwerkzaamheden heeft de Gent een nieuwe laklaag gekregen, waardoor het kunstwerk er weer als nieuw uitziet.

Voor veel inwoners leidde vooral de tijdspanne van het onderhoud destijds tot onbegrip. ‘Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar’, reageerde een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. Het kunstwerk moest echter eerst een tijdje binnen staan om op te drogen. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, liet een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten.

Lees ook

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.