Ulft, Netherlands

De Gent has landed, kunstwerk terug in Gendringen

De Gent met de schade vóór het onderhoud. Foto: REGIO8/Gemeente Oude IJsselstreek
Als nooit tevoren straalt de Gent voor het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. Het kunstwerk van een vogel was enkele maanden weg voor groot onderhoud. Dat is inmiddels achter de rug en de vogel kan er weer jaren tegenaan.
Bart Sollman | 3 januari 2025 13:50 | Aangepast op 3 januari 2025 13:50
Het kunstwerk werd in september tijdelijk weggehaald om verschillende problemen aan te pakken. Zo was de buitenkant verweerd en vertoonde het polyester scheuren, waardoor water het beeld was binnengedrongen. Dit had ook gevolgen voor het stalen frame aan de binnenkant, dat begon te roesten. Een grondige restauratie was daarom noodzakelijk om het kunstwerk te herstellen. Tijdens het onderhoud is het beeld volledig geschuurd, zijn de beschadigingen aan het polyester gerepareerd, en is het roest van het stalen frame verwijderd. Na deze herstelwerkzaamheden heeft de Gent een nieuwe laklaag gekregen, waardoor het kunstwerk er weer als nieuw uitziet.

Voor veel inwoners leidde vooral de tijdspanne van het onderhoud destijds tot onbegrip. ‘Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar’, reageerde een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. Het kunstwerk moest echter eerst een tijdje binnen staan om op te drogen. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, liet een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten.

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

Redactie REGIO8 | 28 nov 2025 14:56

Lees ook

Brand in droger zorgt voor schade bij horecazaak in Zelhem

Bij een horecazaak aan de Burgemeester De Rijpstrastraat in Zelhem is zondagmiddag brand uitgebroken...

Politie bouwt ‘powerbank ter grootte van een zeecontainer’ voor grensregio

Wat gebeurt er als bij een grote brand, storm, stroomstoring of grensoverschrijdende ramp ineens de ...

Auto volledig uitgebrand tussen ’s-Heerenberg en Zeddam

Een auto is vrijdagmiddag uitgebrand op de N316 tussen ’s-Heerenberg en Zeddam. De inzittenden kwame...

Keuzestress op middenveld De Graafschap richting duel met FC Eindhoven

De Graafschap ontvangt zondag in eigen huis de huidige nummer zestien van de eerste divisie: FC Eind...

TTV Hercules speelt in eerste jaar Eredivisie gelijk om kampioenschap

TTV Hercules uit Terborg begint komend weekend aan de strijd om het landskampioenschap. Na het kampi...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een zacht weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...