gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gent has landed, kunstwerk terug in Gendringen

ce828c0da245ba2d4f13c967cf705375.jpg

Als nooit tevoren straalt de Gent voor het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. Het kunstwerk van een vogel was enkele maanden weg voor groot onderhoud. Dat is inmiddels achter de rug en de vogel kan er weer jaren tegenaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het kunstwerk werd in september tijdelijk weggehaald om verschillende problemen aan te pakken. Zo was de buitenkant verweerd en vertoonde het polyester scheuren, waardoor water het beeld was binnengedrongen. Dit had ook gevolgen voor het stalen frame aan de binnenkant, dat begon te roesten. Een grondige restauratie was daarom noodzakelijk om het kunstwerk te herstellen. Tijdens het onderhoud is het beeld volledig geschuurd, zijn de beschadigingen aan het polyester gerepareerd, en is het roest van het stalen frame verwijderd. Na deze herstelwerkzaamheden heeft de Gent een nieuwe laklaag gekregen, waardoor het kunstwerk er weer als nieuw uitziet.

Voor veel inwoners leidde vooral de tijdspanne van het onderhoud destijds tot onbegrip. ‘Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar’, reageerde een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. Het kunstwerk moest echter eerst een tijdje binnen staan om op te drogen. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, liet een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-01 at 16.21.12.jpeg

Flinke ravage bij ongeval op de Zelhemseweg in Halle

Bij een botsing op de Zelhemseweg in Halle is maandagmiddag een flinke ravage ontstaan. Een auto kwam door onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht, met botsing als gevolg.

Schermafbeelding 2026-06-01 162301.png

Flinke schade door waterballon op voorruit in Doetinchem, politie zoekt jonge dader

Een op het eerste oog onschuldige waterballon die richting een auto werd gegooid op de Liemersweg in Wehl, heeft maandagmiddag voor onverwacht veel schade gezorgd. De politie is daarom op zoek naar de jongen die de ballon heeft gegooid.

AZCDidam0.png

Gemeenteraad dwingt college Montferland tot pas op de plaats rond azc

De gemeente Montferland maakt een pas op de plaats in de opvang van vluchtelingen. Eerder werd er nog een plan gedeeld waarin duidelijk werd dat de gemeente één azc voor 250 mensen wilde openen. Dit gaat nu (alweer) terug naar de tekentafel.

DonutFestival0.jpg

Geen barricades, maar plantenstekjes en praattafels: hoe de Achterhoek oefent met de donuteconomie

In de Toltuin in Beltrum klonk zondag geen protestleus en wapperden geen spandoeken. Het Donutfestival koos voor een andere toon: marktkraampjes met herbruikbare kleding, plantenstekjes en producten uit gemeenschappelijke moestuinen, en tafels waar bezoekers met koffie of vlierbloesemwater met elkaar in gesprek gingen.

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.