gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gent has landed, kunstwerk terug in Gendringen

ce828c0da245ba2d4f13c967cf705375

Als nooit tevoren straalt de Gent voor het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. Het kunstwerk van een vogel was enkele maanden weg voor groot onderhoud. Dat is inmiddels achter de rug en de vogel kan er weer jaren tegenaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het kunstwerk werd in september tijdelijk weggehaald om verschillende problemen aan te pakken. Zo was de buitenkant verweerd en vertoonde het polyester scheuren, waardoor water het beeld was binnengedrongen. Dit had ook gevolgen voor het stalen frame aan de binnenkant, dat begon te roesten. Een grondige restauratie was daarom noodzakelijk om het kunstwerk te herstellen. Tijdens het onderhoud is het beeld volledig geschuurd, zijn de beschadigingen aan het polyester gerepareerd, en is het roest van het stalen frame verwijderd. Na deze herstelwerkzaamheden heeft de Gent een nieuwe laklaag gekregen, waardoor het kunstwerk er weer als nieuw uitziet.

Voor veel inwoners leidde vooral de tijdspanne van het onderhoud destijds tot onbegrip. ‘Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar’, reageerde een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. Het kunstwerk moest echter eerst een tijdje binnen staan om op te drogen. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, liet een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten.

Lees ook

OrionStars0

Orion wint supercup in thuiswedstrijd tegen SSS

De volleyballers van Orion Stars hebben voor het derde jaar op rij de Supercup geworden. De Doetinchemmers versloegen in eigen hal Simplex SSS met 3-2 (25-21, 19-25, 25-21, 23-25, 15-10).

Schermafbeelding 2026-10-19 093158

Baby naar ziekenhuis na ongeval in Breedenbroek, bestuurder onder invloed

Een auto met daarin een bestuurder en een baby is in de nacht van zaterdag op zondag op de kop in een sloot beland langs de Terborgseweg in Breedenbroek. De bestuurder, een 38-jarige man uit Dinxperlo, bleek onder invloed van alcohol te zijn en is door de politie aangehouden.

853879077_2020260042006803_1294292624108843953_n

De Graafschap Vrouwen slaat in slotfase toe tegen Feyenoord

De Graafschap Vrouwen heeft zondag in eigen huis met 1-0 gewonnen van Feyenoord. De Doetinchemmers leken lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel af te stevenen, maar Dani Meeuwsen bezorgde haar ploeg in de slotfase alsnog de overwinning. De achttienjarige maakte daarmee een droomdebuut.

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.