gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gent has landed, kunstwerk terug in Gendringen

ce828c0da245ba2d4f13c967cf705375

Als nooit tevoren straalt de Gent voor het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen. Het kunstwerk van een vogel was enkele maanden weg voor groot onderhoud. Dat is inmiddels achter de rug en de vogel kan er weer jaren tegenaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het kunstwerk werd in september tijdelijk weggehaald om verschillende problemen aan te pakken. Zo was de buitenkant verweerd en vertoonde het polyester scheuren, waardoor water het beeld was binnengedrongen. Dit had ook gevolgen voor het stalen frame aan de binnenkant, dat begon te roesten. Een grondige restauratie was daarom noodzakelijk om het kunstwerk te herstellen. Tijdens het onderhoud is het beeld volledig geschuurd, zijn de beschadigingen aan het polyester gerepareerd, en is het roest van het stalen frame verwijderd. Na deze herstelwerkzaamheden heeft de Gent een nieuwe laklaag gekregen, waardoor het kunstwerk er weer als nieuw uitziet.

Voor veel inwoners leidde vooral de tijdspanne van het onderhoud destijds tot onbegrip. ‘Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar’, reageerde een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. Het kunstwerk moest echter eerst een tijdje binnen staan om op te drogen. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, liet een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten.

Lees ook

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ verteld. “Dit is echt enorm eervol.”

WhatsApp Image 2026-08-13 at 09.26.24

Raad van State beslist: Van der Valk mag bouwen in Doetinchem

De bouw van een Van der Valk-hotel aan de A18 bij Doetinchem kan doorgaan. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag beslist. Nadat de plaatselijke horeca haar verzet tegen het hotel had gestaakt, waren alleen vier toekomstige buren over. Die hebben nu bot gevangen. Juridisch verzet is niet meer mogelijk.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen rijden vanwege laag water

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.