Ulft, Nederland
Terug

Gendringse Gent gevlogen voor groot onderhoud, inwoners verbaasd

48674b47f4f261a5811f260644d31946.jpg

Het kunstwerk dat voor het gemeentehuis in Gendringen staat, verdwijnt tijdelijk voor groot onderhoud. Onderhoud dat zo groot is, dat het beeld maar liefst vier maanden van zijn plek is. Vooral deze tijdspanne leidt tot onbegrip bij inwoners.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Breng hem maar zal ik hem stralen. Kuw zo weer nieuwe lak opzetten. Duurt niet tot eind van dit joar”, reageert een inwoners op het Facebook-bericht van de gemeente Oude IJsselstreek. De reactie krijgt veel bijval van andere inwoners “Ik was in een weekje klaar geweest... kansloos weer”, valt er onder andere te lezen. De vork zit echter iets anders in de steel. De gemeente heeft een hele goede reden voor de duur van het onderhoud. Al zal de Gent de komende tijd eerst rustig in de opslag blijven staan.

Waar veel inwoners namelijk aannamen dat dit een kunstwerk van ijzer is, blijkt dat niet het geval. Het is een werk van polyester met aan de binnenkant schuim en een ijzeren frame. “Dat het kunstwerk zo’n tijd weg is heeft vooral te maken met het feit dat het polyester en het binnenwerk in en in droog moet zijn om het goed te kunnen repareren. Hetzelfde geldt ook voor de laklaag die er op komt”, laat een woordvoerder van de gemeente Oude IJsselstreek weten. Het is nu eerst dus wachten tot het beeld van binnen helemaal droog is.

Water in het kunstwerk
Het onderhoud is dan ook hoognodig. De buitenkant van het beeld is verweerd en zit vol kleine breukjes en scheurtjes. Daarnaast laten de lagen verschillend materiaal op een aantal plekken los. Door deze scheurtjes kon er water in de Gent komen waardoor het stalen frame is gaan roesten bij de poot. “De buitenkant wordt geschuurd en de slechte plekken in het polyester worden weer hersteld. Daarnaast zal het roest verwijdert worden van het stalen frame bij de poot, zodat hier ook weer een laag polyester overheen gezet kan worden. Wanneer al deze gebreken verholpen zijn, komt er een nieuwe laklaag in de juiste kleur overheen”, aldus de woordvoerder.

Dus even zandstralen, schuren en lakken zoals werd gesuggereerd op sociale media zit er niet in. Voorlopig moeten de inwoners van Oude IJsselstreek de Gent nog wel even missen voor het gemeentehuis.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.