Ulft, Nederland
Terug

D66 wil naast vakantiewoningen ook permanente bewoning bij de Meren Borculo

8f04003cd7c857b250b26b33c0ce5fdd.jpg

Woningbouw wordt ook in Berkelland een belangrijk thema voor de verkiezingen, daar zijn alle partijen het over eens. Daar waar het CDA tevreden is over de ontwikkeling van de woningbouwplannen, wil Samen voor Berkelland een onderzoek naar woningen voor jong volwassenen.

Domien Esselink |  | Aangepast op
D66-voorman Han Boer, tijdens de raadsvergadering van dinsdag al met een pet van de toekomstige fusiepartij Samen D’ran op, kwam met een opmerkelijk voorstel: permanente woningbouw op de Meren Borculo, de voormalige Hambroekplas.

‘Out of the box’
“We moeten meer out of the box denken”, zei Boer. “Sinds de plannen van vijftien jaar geleden voor woningen bij de Hambroekplas staan er nog geen woningen. We willen in overleg met eigenaar Leisurelands om er deels vakantiewoningen neer ze zetten, maar óók permanente woningen; zowel huur als voor starters.”

CDA-raadslid Biense Klein Braskamp benadrukte dat het bestemmingsplan voor Leisurelands ‘juist vorig jaar is vastgesteld’. “Om het nu alweer te wijzigen lijkt me geen consistente lijn. Het is niet wenselijk om het nu alweer op de kop te gooien”, aldus Klein Braskamp. “Leisurelands is ook van plan het uit te voeren, dus om recreatiewoningen te realiseren. Om dan een andere weg in te slaan is niet in het belang van Berkelland, want recreatie is een belangrijk speerpunt van Berkelland.”

Boer erkende het vastgestelde bestemmingsplan. “Daar staan we ook achter, maar deel het bestemmingsplan op: mét permanente bewoning. We zitten in een crisis, een onorthodoxe situatie. We zijner al vijftien jaar mee bezig, met ondernemers die failliet zijn gegaan. Het is niet gelukt en we kijken graag verder of we het anders kunnen gaan doen.”

Lees meer over:

Lees ook

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.