gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Curaçaose burger zet voet aan wal in Doetinchem

77a371f1aec42b7cc233e35eb88baf46.jpg

De in Curaçao wereldberoemde Williburger is voor het eerst de oceaan overgestoken naar Nederland. Eeterij de Dennen in Doetinchem heeft de zaak om niet beschikbaar gesteld aan Marfa Wawoe, bedenker van de burger, om het gerecht aan het Nederlandse publiek te laten proeven. De Williburger is zo bijzonder omdat hij gemaakt is van geitenvlees, typisch voor het Caribische eiland. De Dennen en Wawoe pakken het gelijk groots aan, ze willen de wedstrijd om beste burger van de Benelux winnen.

Bart Sollman | Nick Hermsen |
“Dit zijn echt mijn twee engelen”, zegt Wawoe terwijl ze een sigaretje rookt op het terras voor de Dennen. Hiermee doelt ze op Jerry en Diana Weber, eigenaars van de eeterij. Per toeval kwam het echtpaar een jaar geleden in de zaak van Wawoe op Curaçao. “We kwamen met elkaar aan de praat en zo ontdekten we dat Marfa de burger eigenlijk wel buiten Curaçao wilde verkopen”, zegt Jerry. Met horecaondernemers onder elkaar is het al snel één plus één is drie, dus het idee was snel geboren. Het echtpaar Weber bood hun zaak om niet aan om als eerste plek buiten Curaçao de burger te verkopen.

De aankondiging van de burger heeft voor veel extra reserveringen gezorgd bij de Dennen. Mensen vanuit heel Nederland willen de Williburger proeven. Jerry: “We zitten normaal al aardig vol met vaste gasten, nu komt er nog meer bij. Zelfs vanuit Monnickendam komen er gasten.” Ook voor Wawoe is het een feest der herkenning: “Zeventig procent van mijn gasten is Nederlands, ik zag tussen de reserveringen al wat bekende namen staan.”

Beste burger Benelux?
Nu de geitenburger in Nederland is, is hij ook gelijk ingeschreven voor de wedstrijd om beste burger van de Benelux. Jerry Weber kreeg een wildcard voor de finale voor zijn burger, maar gaf deze aan Wawoe. Ergens komende week komt een mystery guest de burger proeven en beoordelen. Als deze goed beoordeeld wordt, gaat de burger naar de grote finale in Maastricht. Maar wat maakt de burger nu écht uniek? “Dat weet je als je hem proeft, hij smaakt hemels”, zegt Wawoe.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.