gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Coronadrukte bij fietsenwinkels in regio

e1463865c0435539b82f15140cc88585

Het loopt tijdens de coronacrisis storm bij fietsenwinkels in de Achterhoek. De vraag naar tweewielers is door de lockdown zo groot dat de levertijden oplopen en sommige modellen helemaal niet meer leverbaar zijn.

Serena Speet |

"Sporters die niet meer naar de sportschool kunnen, mensen die het openbaar vervoer ontvluchten. Iedereen wil een fiets", vertelt Hans Mekers, eigenaar van fietsenwinkel Mekers. "Sinds de coronacrisis gaan mensen duidelijk meer individueel naar buiten, een groot deel van die mensen is gaan fietsen." Volgens Mekers verkoopt hij vijftig procent meer fietsen sinds de pandemie. Die omzetboost heeft de fietsenmaker naar eigen zeggen te danken aan de coronamaatregelen: "Mensen hebben heel lang binnen moeten zitten en nu wordt het mooi weer, dan willen we weer naar buiten en op de fiets."

Toch is de coronacrisis niet alleen maar positief voor de fietsenbranche, door de grote drukte kampen zij met leveringsproblemen: "Het gaat mis bij de onderdelenvoorziening in China. Dat lag stil, waardoor de hele branche vertraging opliep." De fietsenmaker heeft naar eigen zeggen op tijd en fors ingekocht. Daarom heeft hij niet veel last van langere levertijden: "Maar sommige modellen zijn niet meer leverbaar." Ook de Pedaleur in Doetinchem heeft zich in kunnen dekken door grootschalig in te kopen. "Maar het gaat aankomend seizoen zeker een probleem geven", laat Rob van der Wal van de Pedaleur weten.

Verhoogde verkoopcijfers
Het einde van de verkooppiek ziet Mekers op korte termijn niet ontstaan. De eigenaar van de fietsenwinkel verwacht dat de verkoopcijfers in ieder geval dit jaar nog hoog zullen blijven. "Zodra we weer op vakantie kunnen zullen mensen hun geld weer op andere manieren besteden", denkt Mekers. "Dan zullen de verkoopcijfers in 2022 wel stabiliseren."

Ook aangepaste fietsen
Fietsenfabrikant Van Raam uit Varsseveld maakt aangepaste fietsen en merkt ook een groei in het aantal verkochte fietsen: "Door corona is bewegen, mobiliteit, vitaliteit, gezondheid en fietsen steeds populairder geworden", aldus Inge Kluivers-Hummelink van Van Raam. "Dit geldt ook voor de aangepaste fietsen."

Foto: REGIO8

Lees ook

LivingSatues20

Extreme hitte zet streep door Kids Living Statues: ‘Willen we kinderen niet aandoen’

Met temperaturen ruim boven de 30 graden en een gevoelstemperatuur die mogelijk zelfs oploopt tot boven de 40 graden, heeft de organisatie van het Living Statues-weekend in Doetinchem een moeilijke beslissing moeten nemen. Kids Living Statues, dat zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Volgens de organisatie staat de gezondheid van de deelnemers voorop.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 12.17.55

Vrouw met rollator valt in vijver bij Ruimzicht in Doetinchem

Een vrouw op leeftijd is dinsdagmiddag met een rollator in de vijver terecht gekomen bij Villa Ruimzicht. De vrouw heeft vervuild vijverwater binnengekregen en moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.