Ulft, Nederland
Terug

Coffeeshop Rotterdammertje terecht op slot

a1badb48bd82a686aa4fd538bd57a999.jpg

Coffeeshop 't Rotterdammertje in Doetinchem is volgens de Raad van State in 2017 terecht door de gemeente gesloten op basis van het Bibob-advies. Volgens dat advies was er ‘ernstig gevaar’ dat de coffeeshop kon worden gebruikt voor strafbare activiteiten.

Redactie REGIO8 |
“Ik ben er kapot van”, aldus de aangeslagen exploitant Jan van der Heijden van het Rotterdammertje over de uitspraak van de Raad van State. “Je doet verschrikkelijk je best om de tent goed uit te baten en een ander verziekt het. Zo werkt de wet in Nederland.” Uit een eerder onderzoek bleek dat er strafbare feiten zijn gepleegd door een derde. Met deze persoon had Van der Heijden een 'zakelijk samenwerkingsverband'. Deze derde zou ook aandeelhouder zijn van 't Rotterdammertje en eigenaar van het pand. De exploitant heeft het besluit van de sluiting van de coffeeshop aan de Varsseveldseweg altijd aangevochten.

Bij de rechtbank Gelderland betwiste hij de conclusie in het Bibob-advies, maar de rechtbank verklaarde het beroep in december 2018 ongegrond. Van der Heijden, die de coffeeshop sinds 2004 exploiteerde, had alle hoop op een voor hem gunstige uitspraak bij de Raad van State. “Ik heb altijd verschrikkelijk goed mijn best gedaan, alles netjes en strak gehouden”, aldus de exploitant. “Dat zegt de Raad van State ook wel. En ook al heb ik aangetoond dat de man zich in het verleden niet met de zaak heeft bemoeid, zou het in de toekomst wel kunnen. Dat soort aannames zijn moeilijk te verteren.”

Twee coffeeshops in gemeente
Doetinchem heeft nog één andere coffeeshop. Diamond aan de Dr. Huber Noodtstraat zit al sinds het begin van de jaren negentig op deze plek. Op dit moment wordt Diamond doorgelicht aan de hand van de wet Bibob nadat eerder een loting werd verricht. De eigenaar hoort binnenkort of de coffeeshop nog vijf jaar door mag gaan.

Doetinchem wil maximaal twee coffeeshops in de gemeente. Een aanbestedingsprocedure voor een tweede coffeeshop is nog niet gestart, omdat Doetinchem eerst de rechtszaak van 't Rotterdammertje wilde afwachten.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.