gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Clubgevoel weer helemaal terug bij SDOUC door nieuwe kunstgrasmat

53921c6625cff1d6474b690c3fe69983

De nieuwe kunstgrasmat van de Ulftse tweedeklasser SDOUC ligt er eindelijk. Om een nieuwe toplaag op het afgekeurde hoofdveld te krijgen moest er het nodige werk verzet worden. Het college van Oude IJsselstreek was voor het financieren van een nieuwe toplaag, de raad dacht hier echter anders over. De soap heeft de leden van de club nader tot elkaar gebracht.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het clubgevoel is weer helemaal terug hier. Een jaar of tien geleden was daar geen sprake van bij SDOUC. Onze leden hebben er echt samen de schouders ondergezet”, zegt trotse voorzitter Frans Stieber. “Ik kan niet vaak genoeg zeggen hoe trots ik ben op wat wij met alle leden en sponsoren voor elkaar hebben gekregen. We hebben zelfs financiële steun gehad van nieuwe sponsoren.” In totaal hebben zo’n vijftien bedrijven en particulieren geholpen om de benodigde 260 duizend euro voor de toplaag bij elkaar te krijgen. Dit is grotendeels in de vorm van een lening.

“De afgelopen maanden was het gewoon stil in het weekend op ons sportcomplex. Dan raak je ook vervreemd van elkaar”, zegt Stieber. Het eerste werkte de thuiswedstrijden op de sportcomplexen van Varsselder en Gendringen af. Vanaf komende zondag kan het hoofdveld weer gebruikt worden. “Dan spelen we ook gelijk drie wedstrijden, alle seniorenteams spelen thuis. Het eerste speelt een belangrijke wedstrijd in de strijd om het kampioenschap. Daarna komt de Polband optreden, we noemen het ook super Sunday.”

Trots
De verslagenheid was groot toen de gemeenteraad van Oude IJsselstreek niet akkoord ging met het vernieuwen van de toplaag van het veld op de IJsselweide. “Ik ben trots dat we het toch zo snel voor elkaar hebben gekregen”, zegt Stieber. Hij hoopt dat de gemeente het beleid voor kunstgrasvelden gaat herzien, zodat andere clubs niet in dezelfde soap terechtkomen als SDOUC. “En misschien kunnen wij als SDOUC er dan ook nog van meeprofiteren”, zegt de voorzitter tot besluit.

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.