gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Clubgevoel weer helemaal terug bij SDOUC door nieuwe kunstgrasmat

53921c6625cff1d6474b690c3fe69983.jpg

De nieuwe kunstgrasmat van de Ulftse tweedeklasser SDOUC ligt er eindelijk. Om een nieuwe toplaag op het afgekeurde hoofdveld te krijgen moest er het nodige werk verzet worden. Het college van Oude IJsselstreek was voor het financieren van een nieuwe toplaag, de raad dacht hier echter anders over. De soap heeft de leden van de club nader tot elkaar gebracht.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het clubgevoel is weer helemaal terug hier. Een jaar of tien geleden was daar geen sprake van bij SDOUC. Onze leden hebben er echt samen de schouders ondergezet”, zegt trotse voorzitter Frans Stieber. “Ik kan niet vaak genoeg zeggen hoe trots ik ben op wat wij met alle leden en sponsoren voor elkaar hebben gekregen. We hebben zelfs financiële steun gehad van nieuwe sponsoren.” In totaal hebben zo’n vijftien bedrijven en particulieren geholpen om de benodigde 260 duizend euro voor de toplaag bij elkaar te krijgen. Dit is grotendeels in de vorm van een lening.

“De afgelopen maanden was het gewoon stil in het weekend op ons sportcomplex. Dan raak je ook vervreemd van elkaar”, zegt Stieber. Het eerste werkte de thuiswedstrijden op de sportcomplexen van Varsselder en Gendringen af. Vanaf komende zondag kan het hoofdveld weer gebruikt worden. “Dan spelen we ook gelijk drie wedstrijden, alle seniorenteams spelen thuis. Het eerste speelt een belangrijke wedstrijd in de strijd om het kampioenschap. Daarna komt de Polband optreden, we noemen het ook super Sunday.”

Trots
De verslagenheid was groot toen de gemeenteraad van Oude IJsselstreek niet akkoord ging met het vernieuwen van de toplaag van het veld op de IJsselweide. “Ik ben trots dat we het toch zo snel voor elkaar hebben gekregen”, zegt Stieber. Hij hoopt dat de gemeente het beleid voor kunstgrasvelden gaat herzien, zodat andere clubs niet in dezelfde soap terechtkomen als SDOUC. “En misschien kunnen wij als SDOUC er dan ook nog van meeprofiteren”, zegt de voorzitter tot besluit.

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.