gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA-wethouder Van Gijssel wil Berkelland verruilen voor Den Haag

23b1a7f61ca394851e90ca6925e71443.jpg

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november krijgen Achterhoekse kandidaten bij REGIO8 de kans om zich te profileren. De Berkellandse CDA-wethouder Arjen van Gijssel wil zijn gemeentelijke pluche verlaten. Vanuit de door hem geliefde én beschreven molen Agneta in woonplaats Ruurlo geeft de bestuurder aan de regio te willen vertegenwoordigen in Den Haag.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
“Ik heb een ontzettend gave baan, maar dit is wel een beetje een roeping”, zegt Van Gijssel over de reden om zich verkiesbaar te stellen voor het CDA. De kloof verkleinen en de Achterhoek een stem geven, dat is de belangrijkste boodschap van de Ruurloër: “Niet zozeer omdat we zielig zijn, want dat zijn wij totaal niet. Ik denk dat men in de Randstad een puntje kan zuigen aan hoe wij hier samenleven en werken. Neem het verenigingsleven, dat is hier zo diep geworteld. Deze hele molen (Agneta, red.) wordt bijvoorbeeld gedraaid door vrijwilligers.”

Met een overdaad aan Randstedelingen in de huidige Tweede Kamer ziet Van Gijssel vreemde discussies ontstaan. “Dan wordt er gepraat over: ‘laten we die veestapel maar halveren’”, zegt de CDA’er. “Ze verkopen het als iets dat logisch is, terwijl de leefbaarheid van het platteland op het spel staat als we dat met dat soort gekke middelmaatregelen komen. Spreek dan een doel af, dat je de natuur samen met een agrarisch bedrijf in balans wil brengen. Dat kan best hé.”

‘Onze basis in de Achterhoek’
Het CDA staat op dit moment rond de vijf zetels in verkiezingspeilingen. Als nummer 26 lijkt Van Gijssel weinig kans te hebben op een switch naar het Haagse, maar de Berkellandse wethouder is strijdbaar. “Als je op die plek staat moet je met voorkeurstemmen gekozen worden”, weet Van Gijssel, die denkt ongeveer zeventienduizend stemmen nodig te hebben. “Dat is veel, maar dat is wel een beetje de verkiezingsbasis van het CDA dat we in de Achterhoek denken te hebben.”

Bekijk ook andere kandidaten:

Foto: REGIO8

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.