gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA laat Winterswijkse coalitie klappen nadat wethouder is weggestuurd

d15335973ee63172e99bc5531b76e8f8

De coalitie van de gemeente Winterswijk van PvdA, CDA en Voor Winterswijk is verleden tijd. Nadat Voor Winterswijk als enige coalitiepartij een motie van wantrouwen tegen CDA-wethouder Sylvia Fleuren steunde, heeft het CDA besloten de samenwerking met die partij te beëindigen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Door het opzeggen van het vertrouwen in onze wethouder door coalitiepartner Voor Winterswijk, ontbreekt voor ons het vertrouwen in een verdere samenwerking’, laat het CDA weten in een statement op Facebook. ‘Het CDA is teleurgesteld in het aannemen van de motie waardoor onze wethouder heeft moeten opstappen. De motie haalde een meerderheid doordat coalitiepartij Voor Winterswijk de motie steunde’, aldus de partij op sociale media.

Fractievoorzitter Tom van Beek van Voor Winterswijk is teleurgesteld in de keuze van het CDA om uit de coalitie te stappen: “Het is erg jammer, wat ons betreft had het CDA gewoon in de coalitie mogen blijven en een nieuwe wethouder mogen leveren.” Met vijf zetels is Voor Winterswijk de grootste partij in de raad, ze hebben de sleutel voor een nieuwe coalitie dan ook in handen. De PvdA heeft de samenwerking niet opgezegd.

“Vanavond hebben we vergadering met het presidium (alle fractievoorzitters, BS.), dan gaan we de route die wij willen bewandelen toelichten”, aldus Van Beek, die niet op de muziek vooruit wil lopen. “Hoe die route er inhoudelijk uitziet ga ik eerst met de andere partijen delen, ik wil niet dat ze het in de pers lezen.”

De politieke crisis ontstond na een chaotisch verlopen verbouwing van zwembad Jaspers, waarbij wethouder Sylvia Fleuren onder vuur kwam te liggen. De communicatie met de raad schoot tekort, de vertraging was fors en er was geen oplossing voor vervangende zwemfaciliteiten.

Uiteindelijk verloor Fleuren tijdens een spoeddebat donderdagavond het vertrouwen van een meerderheid in de raad, nadat ook coalitiepartij Voor Winterswijk zich aansloot bij een motie van wantrouwen. Een raadsmeerderheid stemde in met haar vertrek, waarmee de positie van de coalitie direct onder druk kwam te staan.

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.