gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Caroline van der Plas trapt campagne af in Beltrum

bef4d579e5522c6dbfbbcebeec677795.jpg

In een weiland in het Achterhoekse Beltrum trapte BBB zaterdag de landelijke verkiezingscampagne af met Tweede Kamerlid Caroline van der Plas. De fractievoorzitter plaatste zaterdag een spandoek in het Berkellandse dorp.

Redactie REGIO8 |
"In Beltrum hebben met de Tweede Kamerverkiezingen de meeste mensen op de BBB gestemd", vertelt Van der Plas bij Omroep Gelderland. "28% van de Beltrummers koos voor BBB en daarom zijn we hier." Bij de provinciale verkiezingen op woensdag 15 maart zijn er in Gelderland 55 zetels te verdelen onder achttien politieke partijen. Als nieuwkomer zet de BoerBurgerBeweging hoog in. "Als je kijkt naar de landelijke peilingen dan hebben we 5,5, afgerond zes zetels", vertelt de Gelderse BBB-lijsttrekker Rik Loeter uit Didam. Hij verwacht echter hoger te eindigen. "We hopen meer dan tien zetels te halen bij de verkiezingen. We staan klaar om daarna gelijk in de coalitie plaats te nemen", vertelt hij. "Als dat niet lukt, hebben we iets niet goed gedaan. Dan heb ik iets niet goed gedaan."

Sinds zaterdag verandert volgens Van der Plas het straatbeeld in de gemeente Berkelland. De omgekeerde Nederlandse vlaggen, die daar opgehangen zijn als vorm van protest, worden vervangen door BBB-vlaggen. "Ik snap de omgekeerde vlag, het is een schreeuw om nood", vertelt Van der Plas. "Maar laten we die in de campagne vervangen door BBB-vlaggen, dan krijgen mensen weer een klein beetje hoop."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.