Ulft, Netherlands

Carnaval in 's-Heerenberg flink op de schop, maar wel 'mokerdik'

Foto: REGIO8
Het carnaval in Waskuupstad, zoals 's-Heerenberg de komende dagen heet, barst vrijdagavond in alle hevigheid los. Het is wel anders dan andere jaren, want voor het eerst zijn er verschillende tenten in het centrum van de Kasteelstad geplaatst voor de carnavalisten.
Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 9 februari 2024 16:16 | Aangepast op 9 februari 2024 16:16
“De hele binnenstad wordt een evenementenlocatie”, zegt de trotse Maurice Geerlings, een van de mensen achter de nieuw opgerichte stichting Groeten van de Feestcommissie. In samenspraak met de lokale horeca en carnavalsvereniging d’ Olde Waskupen is het carnaval in de kasteelstad compleet anders ingericht. Met verschillende tenten, waar mensen zich tussen kunnen verplaatsen, moet het feest nieuw elan krijgen. “We zagen het carnaval een beetje in het slop raken”, geeft Geerlings aan. “Altijd dezelfde vlaggetjes in dezelfde gaatjes. Mensen worden veel verwend door alle festivals, dus hebben we de koppen bij elkaar gestoken.”

Er is bewust voor kleinschalige tenten gekozen, zodat mensen zich wel blijven verplaatsen tussen de feestlocaties. “Maar we houden ook de traditie in ere, het carnaval bij Heitkamp is bijvoorbeeld zoals het al jaren lang geweest is”, zegt Geerlings, die benadrukt dat er nergens entree wordt gevraagd. “Carnaval moet laagdrempelig zijn en voor iedereen toegankelijk. Het bier is niet gratis, maar je komt overal wel gratis naar binnen.” De bierprijs is dit jaar 3 euro per stuk.

‘Een mokerdik programma’
Vrijdagavond start het carnaval in Waskupenstad, waarna er tot aswoensdag flink wat liters bier door de tap vloeien. Geerlings staat te trappelen. “We hebben binnen ’s-Heerenberg echt een mokerdik programma”, glundert de organisator, die zelf ook dj is. “We hebben bands, artiesten die live optreden, we hebben echt heel vele dj’s. We hebben al in Braamt en in Zeddam geoefend, dus we zijn er wel klaar voor!”

Lees meer over:

Carnaval|'s-Heerenberg|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Overleden vrouw aangetroffen in woning in ‘s-Heerenberg, onderzoek van start

In een woning aan de Commandeur in ‘s-Heerenberg is donderdag een overleden vrouw aangetroffen. De p...

Uitslaande brand in appartementencomplex ‘s-Heerenberg

In een appartementencomplex in ‘s-Heerenberg is woensdagmiddag brand ontstaan, hierbij is ook de nod...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

'American Dream' pakt anders uit dan gehoopt voor ’s-Heerenbergse op WK hyrox

De 24-jarige Kim Evers uit ’s-Heerenberg reisde afgelopen week af naar Chicago in de Verenigde State...

Emmerich rent mee voor de vrijheid: 80 jaar vriendschap gevierd met Nederlandse buren

Als even na middernacht het Vrijheidsvuur in Wageningen wordt overgedragen, verschijnt het plaatsnaa...