gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Calamiteitendoorgang in Ulft is te smal, brandweerwagen beschadigd

c1f745dc83e9b8cf56e7ff58f28d7617.jpg

Een melding van een gaslekkage bij bouwwerkzaamheden in het centrum van Ulft heeft voor de brandweer een ander probleem aan het licht gebracht. De doorgang op de vernieuwde kruising tussen de Kerkstraat en Middelgraaf bleek te smal voor de brandweerwagen. Dat terwijl deze doorgang er juist is voor onder andere calamiteiten.

Bart Sollman |
“De collega’s van brandweerpost Gendringen moesten aan de achterzijde van een pand zijn, waardoor ze een paadje wilden berijden naar de achterkant", laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) weten. "Hier stonden twee paaltjes die dienen als afscheiding tussen straat en voetgangersgebied te dicht bij elkaar voor de wagen om ertussen te passen." Hij laat weten dat dergelijke situaties niet vaak voorkomen, het was nu ook een geval van pech omdat er ter plekke een alternatieve route gezocht moest worden die dus tussen die paaltjes was.

De woordvoerder laat weten dat schade aan brandweervoertuigen wel vaker voorkomt: “Bij een prio 1-uitruk en zeker ook een gaslekkage binnen, met volop uitstroom van gas, wil je snel ter plaatse zijn. Het kan dan in een enkel geval zo zijn dat er lichte schade wordt gereden, hoewel we dat natuurlijk altijd proberen te voorkomen.” Met een beetje geluk is de schade volgens de brandweer met een goede poetsbeurt te herstellen.

Oplossing binnen handbereik
De brandweer heeft inmiddels contact gehad met de gemeente Oude IJsselstreek over de paaltjes. De oplossing is wat hen betreft de paaltjes iets verder uit elkaar te zetten. De VNOG geeft aan dat er naar aanleiding van het incident mogelijk een schouw op soortgelijke locaties plaats gaat vinden.

Werkzaamheden verbouwing Lidl
De gaslekkage vond plaats in een pand waar tot een aantal weken geleden een lingeriewinkel gevestigd zat in de voormalige passage. De meeste ondernemers zijn daar vertrokken omdat de Lidl-supermarkt flink gaat uitbreiden. Tijdens de werkzaamheden is een gasleiding geraakt. “Ze dachten dat alles afgesloten was, maar dat bleek niet het geval”, zegt Sandra Lepoeter, eigenaar van de lingeriezaak. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was het lek al verholpen door de bouwvakkers.

Foto: REGIO8

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.