gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Café Baan in Geesteren blijft behouden dankzij jong horecastel

abc28163745897906e415721e77dfe4d

Café Baan in Geesteren heeft nieuwe eigenaren gevonden, waarmee deze laatste voorziening in het dorpje kan blijven bestaan op het moment dat de huidige eigenaren met pensioen gaan. Per 1 oktober wordt de 150 jaar oude horecagelegenheid overgedragen aan Julia van der Weide en Quinten van Zanten uit Borculo.

Serena Speet |
"Een veel beter scenario had ik me niet kunnen bedenken", reageert Maarten Steinkamp op de overname. Hij kocht het pand eerder aan om te voorkomen dat het verloren zou gaan en is samen met de huidige eigenaren, Hans en Jacqueline Tuenter, de zoektocht naar nieuwe eigenaren gestart. Die hebben ze gevonden in Julia en Quinten uit Borculo. Quinten liep eerder tijdens zijn horecaopleiding al stage bij Baan. "Ik heb zelden zo'n gedreven stel gezien", vertelt Steinkamp. Hoewel de nieuwe eigenaren veel horecaervaring hebben, is het runnen van een bedrijf nieuw voor ze. "Maar je kunt beter iemand hebben met minder ervaring en een geweldige passie dan iemand met veel ervaring en geen energie", aldus Steinkamp. Julia en Quinten zijn momenteel op vakantie en daarom niet beschikbaar voor een reactie. "Nu kunnen ze dat nog", vertelt Steinkamp lachend. "Als eigenaren van een horecagelegenheid zit dat er voorlopig niet meer in."

Naast dat Hans en Jacqueline de twee wegwijs maken en ze financieel ondersteund worden door Steinkamp, kan het jonge stel ook rekenen op steun uit eigen kenniskring en inwoners van Geesteren. "Ze hebben hier veel vrienden en iedereen heeft zoiets van 'we gaan jullie helpen'", laat de eigenaar van het pand weten. "Dit is hun allergrootste droom en als je groots droomt gebeuren er soms grote dingen." Toch was het niet vanzelfsprekend dat het jonge stel Baan over zou gaan nemen: "We zijn in de gesprekken ook kritisch geweest, maar de twee waren zo gedreven. Met de juiste instelling en passie kom je een heel eind, en deze twee hebben dat."

Ook wonen in Geesteren
Julia en Quinten gaan niet alleen in Geesteren werken, ze nemen ook intrek in de woonruimte boven de horecagelegenheid. Hans en Jacqueline zijn blij met het stel, dat volgens hun de rol van café Baan voor Geesteren goed begrijpt. De huidige eigenaren gaan eind dit jaar met pensioen, maar maken Quinten en Julia wegwijs en willen de opvolgers helpen waar nodig. Ook Geesteren is blij met het jonge stel. "Wat je op Facebook leest en wat ik in het dorp hoor is dat iedereen heel blij is dat Baan behouden blijft", vertelt Steinkamp. "En dat het twee lokale ondernemers zijn die het overnemen."

Niet alle kandidaten even geschikt
Op het bericht dat Hans en Jacqueline Tuenter op zoek waren naar nieuwe eigenaren voor café Baan reageerden verschillenden kandidaten, waaronder mensen met ambitie voor een Chinees take-away restaurant. "Precies waar we niet naar op zoek waren", zegt Steinkamp lachend. "Niet alle kandidaten wilden Baan behouden voor Geesteren, maar gelukkig was er ook een groot aantal die de boodschap wel hadden begrepen."

Foto: Café Baan

Lees meer over:

|

Lees ook

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.