gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurtsport houdt ouderen in beweging

54839d4096334d8cdc60ec3d28e13cb2.jpg

Helpgewoon Buurtsport in Oude IJsselstreek houdt de ouderen en mindervaliden in beweging nu zij niet naar de reguliere trainingen kunnen. Speciaal voor hen is er afgelopen week een beweegplanner gemaakt met oefeningen die ze kunnen doen om in conditie te blijven.

Redactie REGIO8 |
“We zien heel veel op sociale media voorbij komen voor jeugd, kinderen en volwassenen”, vertelt buurtsportcoach Larissa Hooijman over het ontstaan van de beweegplanner. “Dat begonnen we vanuit ons beroep te delen, maar toen dachten we ‘voor die doelgroepen is heel veel al wel beschikbaar, laten we iets gaan doen voor de ouderen.’” Dus verzonnen Hooijman en haar collega’s oefeningen die ouderen en mindervaliden prima thuis kunnen doen. “We hebben het beweegschema opgedeeld, in de ochtend leggen we de focus op het rekken en strekken, in de middag hebben we bedacht dat de mensen wat meer aan de spierkracht kunnen werken en voor de avond hebben we weer wat rustigere oefeningen bedacht en die zijn meer gericht op de fijne motoriek.”

De beweegplanner is te downloaden via de site van Helpgewoon Buurtsport of daar op papier aan te vragen, maar omdat sommige ouderen niet bedreven zijn met internet is ook aan hen gedacht, zegt Hooijman. “We hebben verschillende thuiszorgorganisaties, waarvan de medewerkers nog bij de mensen thuis komen, aangesproken en zij waren ook zo enthousiast dat ze helpen om de beweegposters bij de mensen thuis te krijgen.” Behalve de posters is er ook een instructiefilmpje gemaakt met de oefeningen, ook dat is te vinden via de website.
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.