gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bussen blijven rijden na tankfout bij waterstofpomp in Doetinchem

3452ab1c1ee9ec78df5e89d070703009.jpg

De defecte waterstofpomp bij een tankstation in Doetinchem heeft geen gevolgen voor de dienstregeling van de bussen in de Achterhoek, dat laat vervoerder Arriva weten. Andere bussen kunnen de diensten overnemen als waterstofbussen met een lege tank zitten.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De pomp raakte in de nacht van maandag op dinsdag beschadigd toen een chauffeur vergat de slang te verwijderen na het tanken. Daardoor kunnen de negen waterstofbussen in het wagenpark van Arriva tijdelijk niet worden volgetankt. "Maar we hebben nog voldoende reservebussen om in te zetten zodat de dienstregeling door kan gaan" laat een woordvoerder van Arriva weten. Bovendien hebben de waterstofbussen een actieradius van 350 kilometer. "Dus als ze geen lege tank hebben, kunnen ze nog rijden", aldus de woordvoerder.

Het incident tijdens het tanken gebeurde maandagnacht bij het tankstation van Kuster Energy aan de Braamtseweg. Doordat de bestuurder wegreed met de slang nog in de bus trok hij de pomp scheef. Arriva verwacht dat woensdag aan het einde van de dag alles gerepareerd is bij de waterstofpomp.

Lees meer over:

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.