Ulft, Netherlands

Burgers willen dat Oude IJsselstreek bezuinigt op cultuur en monumenten

Foto: REGIO8
Op cultuur en monumentenzorg kan wat inwoners van Oude IJsselstreek betreft het best bezuinigd worden. Dat blijkt uit een enquête onder 1.285 inwoners van de gemeente. Om meer inkomsten te genereren ligt ook de hondenbelasting weer op tafel.
Bart Sollman | 14 maart 2025 14:55 | Aangepast op 14 maart 2025 14:55
Opvallend is de duidelijke wens om geen subsidie meer te geven aan eigenaren van monumentale panden. Ruim de helft van de deelnemers aan het onderzoek zegt dat hier geen cent meer naartoe hoeft. Een derde vindt zelfs dat de gemeente hier ‘veel minder’ moet doen. Over cultuur is men al even uitgesproken: 54% wil snijden in de subsidies voor culturele instellingen en verenigingen.

Waar het geld dan wél naartoe moet, weten inwoners ook. Zorg, veiligheid en jeugdzorg staan bovenaan het lijstje van voorzieningen die niet geraakt mogen worden door bezuinigingen. Bijna de helft van de respondenten geeft daarnaast aan liever iets mindere kwaliteit van gemeentelijke diensten te accepteren dan zelf meer te betalen.

Op het gebied van inkomsten denkt de inwoner graag mee. De invoering van hondenbelasting, die in veel andere gemeenten juist wordt afgeschaft, kan in Oude IJsselstreek rekenen op brede steun: 58% vindt dit een goed idee. Ook een verhoging van het volkstuintarief wordt gezien als een logische stap. De OZB verhogen is daarentegen weinig populair: slechts één op de tien inwoners vindt dat een geschikte manier om de gemeentekas aan te vullen.

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Gemeente wil Van Pallandtbad Varsseveld uit de brand helpen met lening

Het zwembad in sportcomplex Van Pallandt in Varsseveld heeft sneller dan verwacht een opknapbeurt no...

Veel Achterhoekse klaslokalen leeg door winterweer

De sneeuwval van woensdag zorgt ervoor dat het leven in de Achterhoek er deels anders uit ziet. Buss...

Burgemeester Fellinger: 'Een raadsakkoord is voor ons niet de oplossing'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor burgemeester Anne-Marie F...

Ruim drie miljoen handtekeningen voor Duits vuurwerkverbod

Als het aan een groeiende groep Duitsers ligt, moet consumentenvuurwerk verdwijnen. Bij verschillend...

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...