gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers willen dat Oude IJsselstreek bezuinigt op cultuur en monumenten

510b6a74a4429dcabc36670a9fb6be2b.jpg

Op cultuur en monumentenzorg kan wat inwoners van Oude IJsselstreek betreft het best bezuinigd worden. Dat blijkt uit een enquête onder 1.285 inwoners van de gemeente. Om meer inkomsten te genereren ligt ook de hondenbelasting weer op tafel.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Opvallend is de duidelijke wens om geen subsidie meer te geven aan eigenaren van monumentale panden. Ruim de helft van de deelnemers aan het onderzoek zegt dat hier geen cent meer naartoe hoeft. Een derde vindt zelfs dat de gemeente hier ‘veel minder’ moet doen. Over cultuur is men al even uitgesproken: 54% wil snijden in de subsidies voor culturele instellingen en verenigingen.

Waar het geld dan wél naartoe moet, weten inwoners ook. Zorg, veiligheid en jeugdzorg staan bovenaan het lijstje van voorzieningen die niet geraakt mogen worden door bezuinigingen. Bijna de helft van de respondenten geeft daarnaast aan liever iets mindere kwaliteit van gemeentelijke diensten te accepteren dan zelf meer te betalen.

Op het gebied van inkomsten denkt de inwoner graag mee. De invoering van hondenbelasting, die in veel andere gemeenten juist wordt afgeschaft, kan in Oude IJsselstreek rekenen op brede steun: 58% vindt dit een goed idee. Ook een verhoging van het volkstuintarief wordt gezien als een logische stap. De OZB verhogen is daarentegen weinig populair: slechts één op de tien inwoners vindt dat een geschikte manier om de gemeentekas aan te vullen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.