gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers willen dat Oude IJsselstreek bezuinigt op cultuur en monumenten

510b6a74a4429dcabc36670a9fb6be2b.jpg

Op cultuur en monumentenzorg kan wat inwoners van Oude IJsselstreek betreft het best bezuinigd worden. Dat blijkt uit een enquête onder 1.285 inwoners van de gemeente. Om meer inkomsten te genereren ligt ook de hondenbelasting weer op tafel.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Opvallend is de duidelijke wens om geen subsidie meer te geven aan eigenaren van monumentale panden. Ruim de helft van de deelnemers aan het onderzoek zegt dat hier geen cent meer naartoe hoeft. Een derde vindt zelfs dat de gemeente hier ‘veel minder’ moet doen. Over cultuur is men al even uitgesproken: 54% wil snijden in de subsidies voor culturele instellingen en verenigingen.

Waar het geld dan wél naartoe moet, weten inwoners ook. Zorg, veiligheid en jeugdzorg staan bovenaan het lijstje van voorzieningen die niet geraakt mogen worden door bezuinigingen. Bijna de helft van de respondenten geeft daarnaast aan liever iets mindere kwaliteit van gemeentelijke diensten te accepteren dan zelf meer te betalen.

Op het gebied van inkomsten denkt de inwoner graag mee. De invoering van hondenbelasting, die in veel andere gemeenten juist wordt afgeschaft, kan in Oude IJsselstreek rekenen op brede steun: 58% vindt dit een goed idee. Ook een verhoging van het volkstuintarief wordt gezien als een logische stap. De OZB verhogen is daarentegen weinig populair: slechts één op de tien inwoners vindt dat een geschikte manier om de gemeentekas aan te vullen.

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.