gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers willen dat Oude IJsselstreek bezuinigt op cultuur en monumenten

510b6a74a4429dcabc36670a9fb6be2b

Op cultuur en monumentenzorg kan wat inwoners van Oude IJsselstreek betreft het best bezuinigd worden. Dat blijkt uit een enquête onder 1.285 inwoners van de gemeente. Om meer inkomsten te genereren ligt ook de hondenbelasting weer op tafel.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Opvallend is de duidelijke wens om geen subsidie meer te geven aan eigenaren van monumentale panden. Ruim de helft van de deelnemers aan het onderzoek zegt dat hier geen cent meer naartoe hoeft. Een derde vindt zelfs dat de gemeente hier ‘veel minder’ moet doen. Over cultuur is men al even uitgesproken: 54% wil snijden in de subsidies voor culturele instellingen en verenigingen.

Waar het geld dan wél naartoe moet, weten inwoners ook. Zorg, veiligheid en jeugdzorg staan bovenaan het lijstje van voorzieningen die niet geraakt mogen worden door bezuinigingen. Bijna de helft van de respondenten geeft daarnaast aan liever iets mindere kwaliteit van gemeentelijke diensten te accepteren dan zelf meer te betalen.

Op het gebied van inkomsten denkt de inwoner graag mee. De invoering van hondenbelasting, die in veel andere gemeenten juist wordt afgeschaft, kan in Oude IJsselstreek rekenen op brede steun: 58% vindt dit een goed idee. Ook een verhoging van het volkstuintarief wordt gezien als een logische stap. De OZB verhogen is daarentegen weinig populair: slechts één op de tien inwoners vindt dat een geschikte manier om de gemeentekas aan te vullen.

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.