gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester van Bronckhorst kookt het best

06bbae4aeee71ba38df1020354235b1c

Marianne Besselink van Bronckhorst is de best kokende burgemeester van de Achterhoek. Dat bleek woensdag tijdens Achterhoek Kookt 2022 op het DRU-terrein in Ulft, waar naast burgemeesters vooral streekproducten in de schijnwerpers werden gezet.

Rens van Schip |
“We hebben in de Achterhoek allerlei fantastische producten en we laten hier zien wat je daar in de horeca allemaal mee kunt”, vertelt André Brauwer, één van de organisatoren van Achterhoek Kookt 2022. Hij vertelt wat er te doen was op het evenement: “We hebben kookwedstijden van chefs, wedstrijden van horecatalenten, kookdemonstraties, proeverijen en workshops met masterclasses waar je van alles kunt leren.” Naast de door Brauwer genoemde activiteiten vond er in de Popzaal een kookwedstrijd voor burgemeesters plaats. De burgemeesters van Aalten, Bronckhorst en Winterswijk namen het tegen elkaar op. Ze kregen met hulp van een zelfgekozen assistent een uur de tijd om de driekoppige jury te overtuigen met een gerecht.

“Ze gebruiken lokale Achterhoekse ingrediënten, dat is een belangrijke eis. Verder mogen ze het zelf invullen naar wat ze willen maken”, aldus Jeroen Berendsen. De chef-kok en tevens jurylid keek mee terwijl de burgemeesters bezig waren. “Ik zag onderling al dat de één een soep maakte en de ander meer een proeverij van lokale ingrediënten”, vertelt hij. Bengevoord genoot zichtbaar: “Het is natuurlijk reuze spannend maar wel ontzettend leuk om te doen." Naast hem stond de latere winnaar, Marianne Besselink, burgemeester van Bronckhorst. “Harstikke leuk, lekker koken met de Achterhoekse producten", zegt ze. "We hebben aardappels uit Bronckhorst gebruikt en daarmee proberen we een frisse salade te maken."

Aandacht
Volgens medeorganisator Brauwer komen met het evenement de lokale Achterhoekse producten meer onder de aandacht. Ook heeft hij een oproep voor onder meer lokale overheden: “We hopen de Achterhoekse producten ook weer terug te zien in het bedrijfsrestaurant van de gemeente. We zien graag dat boeren die mooie producten maken, ook weer bekend worden bij de gemeente. Dus we dachten, we moeten de lokale politiek erbij betrekken.”

Trots
De burgemeester van Winterswijk ziet ook het belang in van de lokale producten. “We hebben namelijk veel moois te bieden”, vertelt Bengevoord. “Dat weten wij hier wel, maar dat moeten vooral ook de mensen buiten de Achterhoek weten.” Ook Besselink hoopt via deze het evenement streekproducten te promoten: “We werken ook als 8RHK Ambassadeurs heel erg samen om niet alleen het lokale eten, maar echt álle Achterhoekse producten bij elkaar te promoten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

OrionStars0

Orion wint supercup in thuiswedstrijd tegen SSS

De volleyballers van Orion Stars hebben voor het derde jaar op rij de Supercup geworden. De Doetinchemmers versloegen in eigen hal Simplex SSS met 3-2 (25-21, 19-25, 25-21, 23-25, 15-10).

Schermafbeelding 2026-10-19 093158

Baby naar ziekenhuis na ongeval in Breedenbroek, bestuurder onder invloed

Een auto met daarin een bestuurder en een baby is in de nacht van zaterdag op zondag op de kop in een sloot beland langs de Terborgseweg in Breedenbroek. De bestuurder, een 38-jarige man uit Dinxperlo, bleek onder invloed van alcohol te zijn en is door de politie aangehouden.

853879077_2020260042006803_1294292624108843953_n

De Graafschap Vrouwen slaat in slotfase toe tegen Feyenoord

De Graafschap Vrouwen heeft zondag in eigen huis met 1-0 gewonnen van Feyenoord. De Doetinchemmers leken lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel af te stevenen, maar Dani Meeuwsen bezorgde haar ploeg in de slotfase alsnog de overwinning. De achttienjarige maakte daarmee een droomdebuut.

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.