gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Doetinchem wil D'ran in 2020

6b284642d0a8041c761bd26faa7d6be8

Burgemeester Mark Boumans wees maandagavond in zijn nieuwjaarstoespraak in schouwburg Amphion in Doetinchem op veranderingen. In een video waarin een hardlopende Boumans was te zien in een shirt van de Graafschap liet hij weten het voornemen te hebben om komend jaar meer te gaan sporten.

Redactie REGIO8 |
"Verandering begint bij jezelf en vaak door gewoon te doen", aldus Boumans. Ook in zijn speech kwam het woord 'verandering' meerdere malen terug. Daarbij benoemde Boumans het geweld tegen hulpverleners wat hij liever nog vandaag ziet veranderen. “Zij werken 24 uur per dag om onze gemeenschap leefbaar en veilig te houden, maar toch krijgen ze op straat niet altijd het respect dat ze daarvoor verdienen”, aldus Boumans. De burgemeester noemde daarbij de vechtpartij van afgelopen najaar in het centrum van Doetinchem, waarbij vijfentwintig relschoppers agenten te lijf gingen. “Dat de twee belangrijkste aanstichters hiervan nog steeds achter de tralies zitten, vind ik geheel terecht.” Ook hield Boumans een nare smaak over aan het dodelijk ongeval begin oktober op de Velswijkseweg, waarbij hulpverleners werden gehinderd door fotograferende omstanders. “Een schrijnend voorbeeld van hoe de individualisering uit de hand loopt, en uitmondt in een verharding van de samenleving.”

Een compliment van de burgemeester was er voor de supporters van de Graafschap. "In tegenstelling tot andere delen van het land, waar soms een vreselijk racisme van de tribunes golft, juichen onze voetbalfans voor iedere voetballer, ongeacht kleur of ras", vindt Boumans. "Op sportief en sociaal gebied is De Graafschap een voorbeeld van hoe je verandering kunt zijn die je wilt zien."

Huishoudboekje op orde krijgen
De financiële situatie waarin Doetinchem zich bevindt bleef niet onbesproken. Boumans sprak zijn waardering uit aan de gemeenteraad en het college over het op orde krijgen van het huishoudboekje. “Ik zie hoe pijnlijk de beslissingen kunnen zijn die het met zich meebrengt en dat zal de komende jaren nog wel even zo blijven”, aldus Boumans. “We moeten miljoenen zien te vinden. Laten we niet met de vinger wijzen of elkaar vliegen afvangen, maar naar elkaar omzien en zo samen door deze moeilijke tijd heen komen.”

Meer woningbouw
Vooruitkijkend op het komend jaar ziet Boumans ook een paar belangrijke thema’s. Zo is er volgens Boumans genoeg ruimte voor nieuwe woningen, wordt er verder gewerkt aan het aantrekkelijker maken van het gebied rondom de Oude IJssel, staat Doetinchem open voor nieuwe windmolens en zonneparken, wordt er gestart met de verdubbeling van de Europaweg en wordt 75 jaar vrijheid gevierd. “We zien komend jaar ook de vergunningsprocedure en de aanbesteding omtrent de nieuwbouw van het Slingeland Ziekenhuis met vertrouwen tegemoet, zodat Doetinchem en de Achterhoek in 2024 weer kunnen beschikken over een modern en up-to-date ziekenhuis”, aldus Boumans.

‘Aanpakken of op z’n Achterhoeks: D’ran!’
Volgens Boumans zijn er meerdere voorbeelden in Doetinchem te vinden, waarbij verandering werkt. "In het bejaardentehuis, in de stad, bij de sportvelden, in de straten en in de theaters", zo somt de burgemeester op. "Met de handen. Aanpakken betekent dat. Of op z’n Achterhoeks: D’ran! En dat vraagt iets van ons allemaal.”

Foto: REGIO8

Lees ook

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU de winter door, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

Gorssel, gemeente Lochem

Belangenvereniging zet vraagtekens bij verkeersplannen Gorssel-Noordoost

De Belangenvereniging Elfuursweg-Gorssel Noord maakt zich zorgen over de plannen voor de nieuwe woonwijk Gorssel-Noordoost. Volgens de vereniging dreigt de Elfuursweg een belangrijke ontsluitingsroute voor de circa 250 geplande woningen te worden, met gevolgen voor de verkeersveiligheid, leefbaarheid en het groen in het gebied.