gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitenzwemmen populair door corona

0b22a38d2d1efcccdb523a4bae80dcb6.jpg

Het aantal buitenzwemmers neemt al jaren toe, maar heeft door de coronamaatregelen een enorme vlucht genomen. Zwembad De Byvoorde in Wehl ziet dit seizoen een opvallende stijging in de vraag naar tienbadenkaarten en het aantal afgesloten abonnementen.

Eric De Munck |

Monique Loda van de stichting Sport & Recreatie in Wehl, in die hoedanigheid verantwoordelijk voor het zwembad, hangt de vlag uit. "Het aantal abonnementen is dit jaar zeker meer dan vorig jaar, terwijl we toen al heel tevreden waren over de aantallen. Maar dat is zeker toegenomen. We zien wel dat mensen zoiets hebben van: ‘Zwemmen dat mag, buiten in ieder geval.’ Dus dan kiezen ze er toch sneller voor om een abonnement of een tien badenkaart aan te schaffen." Het buitenzwemmen is niet meer zo vrijblijvend als voorheen. Gasten mogen niet langer dan een half uur blijven en per baan zijn niet meer dan drie zwemmers welkom. Ook is er een verdeling gemaakt voor snelle zwemmers en de sociale zwemmers, zodat die elkaar niet in de weg zitten, aldus Loda.

Steeds meer zwembaden proberen flexibeler met hun openingstijden om te gaan, afhankelijk van de vraag en het weerbericht. In De Byvoorde houden ze daar ook zoveel mogelijk rekening mee. "We zijn in principe twintig weken per jaar open, dat kunnen er meer worden als het financieel kan", zegt Monique Loda. Maar 365 dagen per jaar een frisse duik nemen, zit er vooralsnog niet in. "Een heel jaar rond het buitenbad openen zal geen haalbare kaart zijn”, vervolgt ze. "Het is een verwarmd buitenbad en wanneer het gaat vriezen dan stoken we ons hier de moeder, dus dat zal lastig zijn."

Duurzaamheid
Met het vijftigjarige jubileum in aantocht is het zwembad enorm druk met hun duurzaamheid en dat kan op de lange termijn wel voor een verdere verruiming van de openingstijden zorgen geeft Loda aan: "Wij hopen op een mooi plannetje qua verduurzaming en zijn druk bezig dat te onderzoeken. Wellicht dat we dan iets meer kunnen, maar zo ver is het nog niet op dit moment."

Foto: REGIO8

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.