gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst schroeft grens voor minimabeleid op

c4b4abe7bfab4fc581c54d370dc15dbb

Met een reeks maatregelen komt Bronckhorst de komende maanden inwoners tegemoet die de dupe worden van stijgende kosten. Meest in het oog springend is de verhoging van de grens voor het minimabeleid tot 130% van de bijstandsnorm.

Jasper Hazelaar |
Tot 1 januari wordt de grens voor financiële hulp door Bronckhorst verhoogd, een absolute noodzaak, vonden alle partijen, mede omdat er beperkt landelijk beleid is voor die periode. "We doen een oproep om niemand in de kou te laten staan", aldus Marcel Westerink van Gemeentebelangen, die wil dat er 'niet zo strikt' wordt omgegaan met de 130%-norm. "We moeten goed kijken naar persoonlijke omstandigheden." Naast het opschroeven van de grens voor het minimabeleid, zet de gemeente nog een aantal andere stappen. Zo hoeft de Voedselbank, als die noodzaak er is, geen belasting te betalen en kan de gemeente de energierekening overnemen.

Inwoners die voor hulp aankloppen, kunnen een gemeente verwachten die uitgaat van vertrouwen. "Dat is de basis, niet controleren", aldus wethouder Evert Blaauw, die aangaf trots te zijn op de gemeenteraad vanwege het donderdagavond unaniem aangenomen voorstel. "We zullen kijken welke mogelijkheden we hebben om zo veel mogelijk budget uit te kunnen zetten naar inwoners die het echt nodig hebben." Ook moet de huisuitzettingen als gevolg van recent ontstane schulden ‘niet toestaan’.

Bereiken inwoners
Als grootste probleem wordt het bereiken van inwoners gezien. "Als je de mensen niet weet te bereiken die wellicht vanwege schaamte niet durven uit te komen dat ze een schuld hebben..", vroeg Martin Fröberg van D66 zich hardop af, die voorstelde inwoners onder meer op scholen en in supermarkten te benaderen. Blaauw beaamde de zorgen over communicatie: "Dat is zeker een aandachtspunt."

Maatschappelijke organisaties
Naast de tegemoetkoming aan inwoners, wordt ook 600.000 euro extra uitgetrokken voor hulp aan maatschappelijke organisaties. Het geld komt bijvoorbeeld beschikbaar voor sportclubs of dorpshuizen die hun accommodatie willen verduurzamen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.