Ulft, Netherlands

Bronckhorst op zoek naar een nieuwe jeugdburgemeester

Bronckhorst is op zoek naar een nieuwe jeugdburgemeester die in oktober Jorik de Greef uit Hengelo moet opvolgen. Alle kinderen uit de gemeente die in groep 7 zitten kunnen zich aanmelden voor de rol.
Jasper Hazelaar | 12 september 2023 11:51 | Aangepast op 12 september 2023 11:51
“Dit is een mooie manier om kinderen bij de gemeente en de politiek te betrekken”, vindt de volwassen burgemeester Marianne Besselink. “We zullen bij een aantal activiteiten die de jeugdburgemeester bijwoont het komende jaar samen optrekken.” De jeugdburgemeester bestaat sinds 2018 in Bronckhorst. Het kind dat wordt gekozen heeft onder meer een rol bij de intocht van Sinterklaas, de Nationale Dodenherdenking en de eventuele uitreiking van jeugdlintjes.

Geïnteresseerden kunnen zich tot 29 september aanmelden. Een jury buigt zich vervolgens over de aanmeldingen. In deze jury zitten burgemeester Besselink, huidig jeugdburgemeester Jorik, een wethouder en een raadslid van de gemeente. De nieuwe jeugdburgemeester wordt tijdens de raadsvergadering van donderdag 12 oktober geïnstalleerd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Bronckhorst|Hengelo|Politiek|

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Tweehonderd nieuwe woningen in Hengelo stap dichterbij

De gemeente Bronckhorst heeft ingestemd met de eerste plannen voor de nieuwe woonwijk Hiddinks Weide...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Nieuwe wijk in Hummelo stap dichterbij: ruimte voor 65 woningen

Ongeveer 65 nieuwe woningen in het Stokhorsterpark in Hummelo. Dat is de uitgangspositie van het col...

Beschermde steenuil ontdekt bij geplande asielopvang achter gemeentehuis Hengelo

Er leeft een beschermde steenuil achter het gemeentehuis in Hengelo bij de plek waar een asielopvang...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...