Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst draagt Patrick van Domburg voor als nieuwe burgemeester

dbda287da508a1f5857c050d1487b2cc.jpg

Patrick van Domburg wordt de nieuwe burgemeester van de gemeente Bronckhorst. Uit de maar liefst 35 sollicitanten heeft de gemeenteraad van de plattelandsgemeente donderdagavond de VVD-politicus voorgedragen als opvolger van Marianne Besselink.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De 55-jarige VVD politicus Patrick van Domburg is voorgedragen als nieuwe burgemeester van Bronckhorst. Van Domburg was actief in de politiek in Zoetermeer van 2002 tot en met 2006 en in 2014 als gemeenteraadslid voor VVD. Daarnaast was hij van 2006 tot 2014 als wethouder actief in de gemeente. Momenteel is hij burgemeester van IJsselstein, en is bereid te wisselen naar Bronckhorst.

"Ik ben blij en vereerd dat ik heb vertrouwen heb gekregen om voorgedragen te worden. Ik heb een lange aanloop genomen om hier te komen. Ik dacht al dat het een schitterende gemeente was met kastelen en erfgoed. Mijn klasgenoot was Marianne Besselink. Wij spraken elkaar af en toe. Toen kwam het moment dat zij zei dat ze stopte, en ging ik kijken of de oude liefde terug kwam. Ik werd steeds enthousiaster. Ik ken het Naoberschap al van het IJselsteinse", laat Van Domburg tijdens zijn voordracht weten.

Zware thema's
Van Domburg stapt in bij Bronckhorst op een moment dat er genoeg zware thema's spelen in de gemeente. Zo is er weerstand tegen de komst van opvanglocaties in Hengelo en Vorden en moet er nog een derde locatie bekend gemaakt worden. Ook zorgt de mogelijke komst van windmolens aan de Oude IJssel nog steeds voor onrust. En dat te bedenken dat er in 2025 weer een verkeersproef van start gaat rondom de Dorpsstraat in Laag-Keppel.

Derde burgemeester van Bronckhorst
Van Domburg volgt Marianne Besselink op die in 2023 bekend maakte de gemeente na acht jaar te verlaten. De voormalig burgemeester is op dit moment werkzaam als voorzitter van het college van bestuur bij het Zone.college. Besselink was de tweede burgemeester van de gefuseerde gemeente, ze volgde in 2015 wijlen Henk Aalderink op.

Van Domburg wordt in januari officieel geïnstalleerd tot burgemeester van Bronckhorst. Waarnemend burgemeester Marja van der Tas blijft tot die tijd op de winkel passen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.