gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst begint verduurzaamslag sporthallen in Hengelo

3b7c1ee62b09736b08cec39fb7a36fd1.jpg

Bronckhorst wil Sporthal De Kamp in Hengelo toekomstbestendig maken door de accommodatie te veranderen in een duurzame sporthal. De gemeente stelt een subsidie van 960.000 euro beschikbaar, daar moet onder andere een nieuwe ventilatiesysteem van worden gerealiseerd.

Tim Rondeel |
Sporthal de Kamp is een van de vier sportaccommodaties die Bronckhorst gaat verduurzamen. Dit werd in 2021 vastgesteld in de sportagenda van de gemeente. Hiervoor trok de gemeente in totaal 10 miljoen euro uit. De Hengelose sporthal wordt volledig gas- en CO2-uitstootvrij. Ook komt er een nieuw ventilatiesysteem. Het verduurzamen van de hal wordt in samenwerking gedaan met stichting binnensport Hengelo en Keijenborg. "Wij vinden het belangrijk dat een sporthal uitnodigend en prettig is", aldus voorzitter Wilfred Lijftogt van de stichting. "Samen met de gemeente maken we van de Kamp een aantrekkelijke en eigentijdse sporthal waar we de komende jaren mee vooruit kunnen." De werkzaamheden begingen volgend jaar aan het einde van het sportseizoen medio april.

De Kamp is een van de vier hallen die de gemeente aangaat pakken. Ook ’t Jebbink in Vorden, De Pol in Zelhem, ’t Hoge Wessel in Steenderen worden onder handen genomen door Bronckhorst. Eerder liet de gemeente weten dat er begonnen zou worden jaar met ’t Jebbink in Vorden, nu blijkt toch eerst De Kamp onder handen genomen te worden. "De volgorde waarin we de gemeentelijke sporthallen verduurzamen, hangt af van de technische staat, beschikbare budgetten en het toekennen van subsidies", aldus de gemeente.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.