Ulft, Netherlands

Brigata Tifosi niet welkom bij eerste twee wedstrijden De Graafschap

Foto: REGIO8
In afwachting van een nieuwe straf van de KNVB voor het afsteken van vuurwerk heeft De Graafschap het heft in eigen hand genomen. De leden van fanatieke supportersgroep Brigata Tifosi zijn de eerste twee wedstrijden van het seizoen niet welkom.
Redactie REGIO8 | 2 augustus 2024 14:06 | Aangepast op 2 augustus 2024 14:06
De Graafschap is in afwachting van een een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Dit vanwege de actie met vuurwerk tijdens de laatste wedstrijd van vorig seizoen. Toen werd de wedstrijd ADO Den Haag - De Graafschap tijdelijk gestaakt door het vuurwerk, dat in het uitvak werd afgestoken en op het veld werd gegooid. "De club heeft zich vaker uitgesproken tegen vuurwerkgebruik en zich ingespannen om een groot aantal direct betrokkenen te identificeren", laat De Graafschap weten in een bericht op hun site. "Dit werd bemoeilijkt door het gebruik van doeken en het dragen van identieke kleding en gezichtsbedekking."

Volgens De Graafschap is er in Den Haag een grens overschreden door de eigen supporters. "Wij zijn in gesprek gegaan met de groep fanatieke supporters, Brigata Tifosi (BT), die de veelal prachtige sfeeracties organiseren, maar in deze ook betrokkenheid hadden", valt te lezen op de site. De Doetinchemmers hebben de BT een verbod opgelegd voor de wedstrijden tegen FC Volendam en Excelsior Rotterdam. De supportersgroep heeft de straf geaccepteerd.

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

De Graafschap haalt gewilde middenvelder Braem van VVV

De Graafschap heeft Tim Braem overgenomen van competitiegenoot VVV-Venlo. De 19-jarige middenvelder ...

Middenvelder Fedde de Jong komt transfervrij naar De Graafschap

De Graafschap heeft dinsdag de 22-jarige Fedde de Jong gepresenteerd. De transfervrije middenvelder ...