Ulft, Netherlands

Brigata Tifosi niet welkom bij eerste twee wedstrijden De Graafschap

Foto: REGIO8
In afwachting van een nieuwe straf van de KNVB voor het afsteken van vuurwerk heeft De Graafschap het heft in eigen hand genomen. De leden van fanatieke supportersgroep Brigata Tifosi zijn de eerste twee wedstrijden van het seizoen niet welkom.
Redactie REGIO8 | 2 augustus 2024 14:06 | Aangepast op 2 augustus 2024 14:06
De Graafschap is in afwachting van een een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Dit vanwege de actie met vuurwerk tijdens de laatste wedstrijd van vorig seizoen. Toen werd de wedstrijd ADO Den Haag - De Graafschap tijdelijk gestaakt door het vuurwerk, dat in het uitvak werd afgestoken en op het veld werd gegooid. "De club heeft zich vaker uitgesproken tegen vuurwerkgebruik en zich ingespannen om een groot aantal direct betrokkenen te identificeren", laat De Graafschap weten in een bericht op hun site. "Dit werd bemoeilijkt door het gebruik van doeken en het dragen van identieke kleding en gezichtsbedekking."

Volgens De Graafschap is er in Den Haag een grens overschreden door de eigen supporters. "Wij zijn in gesprek gegaan met de groep fanatieke supporters, Brigata Tifosi (BT), die de veelal prachtige sfeeracties organiseren, maar in deze ook betrokkenheid hadden", valt te lezen op de site. De Doetinchemmers hebben de BT een verbod opgelegd voor de wedstrijden tegen FC Volendam en Excelsior Rotterdam. De supportersgroep heeft de straf geaccepteerd.

Lees ook

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...

De Graafschap trekt 3-2 over de streep tegen Almere City

De Graafschap heeft met 3-2 gewonnen van Almere City. Na een ruststand van 3-1 werd het uiteindelijk...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

De Graafschap wil doorstoten naar subtop: 'Doorpakken nu'

De Graafschap reist vrijdag met vertrouwen af naar Dordrecht voor een treffen met de huidige nummer ...