gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boumans blij met 'ruggensteuntje' Achterhoek Raad over politiecapaciteit

c6982bcab9a0b4af9068e728a7e83d55

Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem en voorzitter van de Achterhoek Raad, is blij met een ‘steuntje in de rug’ van de Achterhoek Raad. De Achterhoekse raadsleden stemden maandagavond unaniem in met een motie om in Den Haag aan de bel te trekken voor meer politiecapaciteit in de Achterhoek.

Domien Esselink |
Er werken in Noord- en Oost-Gelderland duizend politieagenten, fors minder dan in een qua oppervlakte vergelijkbaar gebied in de Randstad. “Politiedistrict Amsterdam-Amstelland is niet veel groter dan politiedistrict Noord- en Oost-Gelderland”, reageerde Boumans maandagavond tijdens de Achterhoek Raad in de DRU in Ulft. “In Amsterdam werken vijfduizend agenten en hebben ze twintig politiebureaus. In Noord- en Oost-Gelderland zijn duizend agenten en zes bureaus. Ik snap dat Amsterdam iets crimineler is dan de Achterhoek, maar daarmee is vijf maal politie-inzet niet gerechtvaardigd.”

Boumans wees in dat opzicht ook op de sluiting van de arrestantencellen in Doetinchem, zodat arrestanten naar Borne moeten worden gebracht door de dienstdoende agenten. Dat zorgt dan weer voor minder blauw op straat. Maar dat heeft óók gevolg voor het aantal agenten in een district, stelde Boumans: “Doordat de cellen hier zijn gesloten, want daardoor zijn er in de Achterhoek minder arrestaties en laat dáár nu naar gekeken worden bij de verdeling van de politiecapaciteit. Er is te weinig politie hier en ik ga er graag mee aan de slag. Dat deed ik al, maar dit is dus een steuntje in de rug.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.