Ulft, Netherlands

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

Foto: Doreen Rugers
Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een natuurgebied bij Ruurlo. Rugers kreeg een melding over een mogelijke dumping. Eenmaal ter plaatse wist de boswachter even niet wat ze met het ‘Barbie-roze fenomeen’ aan moest.
Hidde Vinkenvleugel | 23 januari 2025 16:03 | Aangepast op 23 januari 2025 16:03
“Er was een melding gedaan dat mensen bang waren dat er iets van chemisch afval in het water gegooid was”, vertelt Rugers. “Dus mijn collega's zijn ter plaatse gaan kijken en die hadden eigenlijk hetzelfde. Een collega die hier al meer dan veertig jaar werkt, die zei ook dat hij nog nooit zoiets had gezien.” Op het eerste oog dachten Rugers en haar collega’s dat er iemand roze verf in het water had gegooid. Overal zijn er knalroze vlekken te zien.

Uiteindelijk bleek het niet te gaan om een chemische dumping of een lozing van verf, maar om een bijzonder natuurverschijnsel. Het ging hier om de purperbacterie die onder bepaalde omstandigheden zich explosief vermenigvuldigd waardoor het water roze wordt. “Ik had er zelf in eerste instantie ook nog nooit van gehoord, dus het was wel even puzzelen”, aldus Rugers.

Niet schadelijk
Hoewel het dus even puzzelen was, wat er nou precies in het water zat, is Rugers er vrij zeker van dat het niet schadelijk is. “Het is gewoon een natuurverschijnsel. Dus het komt voor”, aldus Rugers. “Of het schadelijk is om er bijvoorbeeld echt met je handen aan te gaan zitten, dat weet ik eerlijk gezegd niet, want zo bekend ben ik er ook niet mee. Dus ik zou vooral zeggen laat het met rust. Maar het is in ieder geval geen chemisch afval of iets dergelijks.”

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Inwoners praten mee over herindeling straten in Neede: 'Hier hoor je welke problemen spelen'

Een flinke opknapbeurt: dat staat de wijk Neede Noord Oost de komende tien jaar te wachten. Om de ru...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...

Man uit Rekken overleden bij ongeval in Haaksbergen

Een 29-jarige man uit Rekken is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een ongeval in Haaksbergen. ...