gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholt kiest voor minder kerstverlichting door crisis

68ea51cde0d0ddf3cbe9e61fabe59fa1.jpg

Tijdens de feestdagen gaat in Bocholt de kerstverlichting later aan dan normaal. Ook hangt er minder verlichting dan gebruikelijk om de energiekosten zo laag mogelijk te houden.

Mick Giesen |
“De energiecrisis is een enorme uitdaging die de bevolking tot handelen gedwongen heeft”, laat Stadtmarketing Bocholt weten. “Toch hebben de raad van bestuur van de stad Bocholt, de retailers in de stad en Stadtmarketing Bocholt besloten dit jaar de kerstverlichting niet op te geven.” Wel zijn er veranderingen ten opzichte van de normale kerstversiering. Zo gaat de ochtendverlichting niet aan en gaan de lampen 's avonds om 21.00 uur al uit. “Het betekent een reductie van vier uur per dag, want in 2021 was er vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur wel verlichting”, aldus Bocholt.

Volgens Stadtmarketing Bocholt zijn de maatregelen noodzakelijk: "Minder lichten en kortere tijden zijn een signaal dat recht doet aan de huidige situatie." Net als in Doetinchem, kiest de organisatie er niet voor om alle sfeerverlichting uit te doen. “Het volledig verwijderen van de kerstverlichting zou de sfeer in de stad niet verbeteren", schrijft Stadtmarketing Bocholt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadtmarketing Bocholt
1aba5f4c0a55c524460ccf1c6ca12cc6.jpg

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."