gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholt kiest voor minder kerstverlichting door crisis

68ea51cde0d0ddf3cbe9e61fabe59fa1

Tijdens de feestdagen gaat in Bocholt de kerstverlichting later aan dan normaal. Ook hangt er minder verlichting dan gebruikelijk om de energiekosten zo laag mogelijk te houden.

Mick Giesen |
“De energiecrisis is een enorme uitdaging die de bevolking tot handelen gedwongen heeft”, laat Stadtmarketing Bocholt weten. “Toch hebben de raad van bestuur van de stad Bocholt, de retailers in de stad en Stadtmarketing Bocholt besloten dit jaar de kerstverlichting niet op te geven.” Wel zijn er veranderingen ten opzichte van de normale kerstversiering. Zo gaat de ochtendverlichting niet aan en gaan de lampen 's avonds om 21.00 uur al uit. “Het betekent een reductie van vier uur per dag, want in 2021 was er vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur wel verlichting”, aldus Bocholt.

Volgens Stadtmarketing Bocholt zijn de maatregelen noodzakelijk: "Minder lichten en kortere tijden zijn een signaal dat recht doet aan de huidige situatie." Net als in Doetinchem, kiest de organisatie er niet voor om alle sfeerverlichting uit te doen. “Het volledig verwijderen van de kerstverlichting zou de sfeer in de stad niet verbeteren", schrijft Stadtmarketing Bocholt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadtmarketing Bocholt
1aba5f4c0a55c524460ccf1c6ca12cc6

Lees meer over:

|

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.