gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholt en NRW investeren 1 miljoen euro in centrumplan Süderwick

28abd79dc4c43ca680c6d08c3b39bdd7.jpg

Bocholt gaat 340.000 euro investeren in de herinrichting van Hellweg in Suderwick. De deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW) moet nog eens 560.000 euro betalen. Dit blijkt uit een inzending aan de Commissie Ruimtelijke Ordening, Bouw en Transport.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De stad volgt de plannen van de gemeente Aalten, die voor tien miljoen euro het centrum van Dinxperlo en daarmee ook de weg waarover de staatsgrens loopt volledig vernieuwt. In december vorig jaar werd in Bocholt de Nederlandse Centrumsvisie gepresenteerd.

De doelstellingen van de herinrichting van de Hellweg zijn het verbreden van het trottoir in het zuiden, met name om het leven aan de grens overzichtelijker te maken, de verblijfskwaliteit te verhogen en het verkeer in de centra van Dinxperlo en Suderwick verkeersluw te maken. De gemeente Aalten is van plan de Hellweg in 2026 te renoveren. Er wordt veel geld geïnvesteerd in het klimaatvriendelijk maken van de twee centra aan de landsgrens.  

Lees meer over:

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.