Ulft, Netherlands

Bocholt en NRW investeren 1 miljoen euro in centrumplan Süderwick

Foto: Made in Bocholt
Bocholt gaat 340.000 euro investeren in de herinrichting van Hellweg in Suderwick. De deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW) moet nog eens 560.000 euro betalen. Dit blijkt uit een inzending aan de Commissie Ruimtelijke Ordening, Bouw en Transport.
Eveline Zuurbier | 6 oktober 2024 12:40 | Aangepast op 6 oktober 2024 12:40
De stad volgt de plannen van de gemeente Aalten, die voor tien miljoen euro het centrum van Dinxperlo en daarmee ook de weg waarover de staatsgrens loopt volledig vernieuwt. In december vorig jaar werd in Bocholt de Nederlandse Centrumsvisie gepresenteerd.

De doelstellingen van de herinrichting van de Hellweg zijn het verbreden van het trottoir in het zuiden, met name om het leven aan de grens overzichtelijker te maken, de verblijfskwaliteit te verhogen en het verkeer in de centra van Dinxperlo en Suderwick verkeersluw te maken. De gemeente Aalten is van plan de Hellweg in 2026 te renoveren. Er wordt veel geld geïnvesteerd in het klimaatvriendelijk maken van de twee centra aan de landsgrens.  

Lees meer over:

Bocholt|

Lees ook

Mangen dwingt burgemeester Kerkhoff tot tweede ronde in Bocholt

In de Duitse grensstad Bocholt komt het op 28 september tot een tweede ronde in de burgemeestersverk...

Duitse grensinwoners gaan vandaag naar de stembus, wat staat er op het spel?

Vandaag trekken inwoners van Bocholt, Rhede, Isselburg en Emmerich naar de stembus voor de gemeenter...

Zwembadkeuze in Bocholt: wachten, maar wél verkiezingsthema

In het hart van de Bocholtse politiek is gisteren opnieuw gediscussieerd over de toekomst van het Bo...

Uitbreiding Bahia en aangrenzende camping thema bij lokale verkiezingen in Bocholt

Het subtropisch zwem- en saunaparadijs Bahia in Bocholt loopt regelmatig tegen zijn capaciteitsgrenz...

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Actiegroep loopt langs de Bocholter Aa en Oude IJssel voor drinkbare rivier in 2050

Langs de Bocholter Aa wandelen burgers met twee flessen rivierwater. Eentje is helder. De andere rui...