gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

BMX-club Lichtenvoorde mag verhuizen; wel vraagtekens over kosten

36f516c0804914c75ef49a7fa155a41b

BMX-club FCCL in Lichtenvoorde mag verhuizen naar de nieuwe locatie aan het Eschpark. Wel zetten een aantal partijen vraagtekens bij het bedrag van drie ton dat extra wordt gevraagd om de nieuwe BMX-baan te realiseren.

Davie Klein Gunnewiek |
“Die drie ton ligt ons erg sterk op de maag”, zegt fractievoorzitter Bertie Bosker van de Nieuw Liberalen Oost Gelre. “Is dit echt wel nodig?”, vraagt Bosker zich af. Ook de Onafhankelijken Oost Gelre (OOG) verbaasd zich over het extra krediet dat wordt gevraagd. “Dit is een substantiële toename die niet is uit te leggen aan onze inwoners”, aldus Ronald Willering. Toch vindt wethouder Jos Hoenderboom dat de extra kosten voor de nieuwe BMX-baan goed zijn onderbouwd. “Het is voor ons heel lastig om vooruit te kijken qua bouwprijzen. We zien stijgende bouwkosten en daarbij gaat het soms om dagkoersen”, aldus Hoenderboom. De totale kosten van negen ton voor de verhuizing van de BMX-baan stelt de wethouder dan ook als keiharde grens. “Dat vraagt om veel creativiteit, maar we gaan er vanuit dat de BMX-club, mede door het werk van de sponsorcommissie daar wel uit gaat komen.”

De huidige BMX-baan van de FCCL zit al 39 jaar ingeklemd tussen woningen in een Lichtenvoordse wijk en voldoet niet meer aan de huidige eisen. Op de nieuwe locatie aan het Eschpark wordt een nieuwe wedstrijdbaan neergelegd die voldoet aan alle eisen van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie. Buurtbewoners zitten niet te wachten op de nieuwe BMX-baan in hun achtertuin. Zij maken zich zorgen over geluidsoverlast en hun woon- en leefklimaat. “Laat het plan liggen tot betere tijden en kijk naar een andere locatie", zegt buurtbewoner Schenk. Ook de PvdA, OOG en Onafhankelijk Lijst Wallerbos (OLW) twijfelen aan het woongenot van de buurt. “Deze nieuwe baan hoort niet tegen een woonwijk aan te liggen”, zegt Paul Wallerbos van OLW. “De tijd zal het leren of we hier verstandig aan doen”, zegt Richard Klein Tank van de PvdA.

Start van de verhuizing
Wanneer de schop voor de nieuwe BMX-baan de grond in gaat is nog niet bekend. Dit hangt mede af of buurtbewoners nog juridische stappen ondernemen.

Lees ook

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

Organiser - Gert & Mareen

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.