gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna honderd banen weg bij Signify-fabriek

359751cbe5d4ed48888be121db36f3ad

Signify, het vroegere Philips Lightning, gaat haar activiteiten in Winterswijk definitief verhuizen naar Polen en Hongarije. De 94 medewerkers, 79 van Signify en vijftien tijdelijke medewerkers, zijn hier donderdag van op de hoogte gesteld.

Redactie REGIO8 |
“Het spreekt voor zich dat dit een bijzonder moeilijke beslissing is geweest”, aldus Leo Schouten, Plant Manager van Signify in Winterswijk. “We zijn ons nu vooral bewust van de impact die dit heeft op onze medewerkers”, zegt Schouten. Signify voelt zich genoodzaakt om in een snel veranderende en competitieve markt de engineering en productie van op maat gemaakte verlichtingsarmaturen voor de Europese markt te verplaatsen. “Wij gaan ons uiterste best doen om onze competente medewerkers te begeleiden van werk naar werk en studiemogelijkheden aan te bieden.” De armaturenfabriek is de enige nog overgebleven productievestiging van Philips in Oost-Nederland en heeft de afgelopen jaren al meerdere reorganisaties gehad. In 2017 verdwenen al 95 banen bij het bedrijf, doordat een deel van de serieproductie werd verplaatst naar het goedkopere Hongarije.

CNV Vakmensen noemt de definitieve verhuizing 'heel bitter' voor het personeel. "We hebben het hier over mensen met doorgaans lange dienstverbanden. En dus ook hogere leeftijden. Dat verkleint nogal de kans op een vervangende baan", zegt bestuurder Arjan Huizinga. Hij stelt dat het bij het bedrijf om 'winstmaximalisatie' gaat. "De onderneming gaat voor een dubbeltje eerste rang zitten in Hongarije. In Piwa en Boedapest wordt de productie voortgezet die nu in Winterswijk wordt stilgelegd." Volgens Huizinga ligt er een sociaal plan dat tot eind 2021 geldt. De vakbondsbestuurder wil er alles aan doen om de werknemers in Winterswijk 'ten volle hiervan te laten profiteren'. "Dat wordt nog best een klus."

Foto: Signify Winterswijk

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.