gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezwaar zorgt voor jaar vertraging van werkzaamheden N315

c8a234dbd4c552d695bf62d90b3994dd.jpg

Door een beroep bij de Raad van State tegen de plannen van de Provincie Gelderland voor de N315, zijn de voorgenomen aanpassingen met een jaar vertraagd. Onderdeel is het verbreden van de weg over een stuk van twee kilometer, tussen Doetinchem en Ruurlo.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Nu de provincie op de uitspraak van de Raad van State moet wachten, is de eerder gedachte startdatum van de uitvoering niet haalbaar", schetst de provincie donderdagochtend in een persbericht. "Waarschijnlijk zal de uitvoering met een jaar vertraagd worden." De provincie hoopte in het voorjaar van 2026 te kunnen starten met de werkzaamheden. Naar verwachting wordt dit nu niet eerder dan het voorjaar van 2027. De werkzaamheden duren ongeveer een half jaar.

De provincie wil ten noorden van Zelhem de N315 een stuk breder maken zodat de weg veiliger wordt. Ook moeten er in de bochten bij de Oude Zelhemseweg en de Aaltenseweg nieuwe geleiderails geplaatst worden. Ter hoogte van Veldhoek zijn zeventig bomen in slechte staat en moeten dan ook gekapt worden. Deze kap wordt gecompenseerd.

Grondaankoop gaat door
Omwonenden en andere belanghebbende konden tot begin juli beroep aantekenen. Hier heeft één partij gebruik van gemaakt. Waar tegen bezwaar gemaakt mag de provincie niet melden. De Raad van State moet nu een oordeel vellen. In afwachting is de provincie al wel begonnen met gesprekken over aankoop van grond.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.