gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezwaar zorgt voor jaar vertraging van werkzaamheden N315

c8a234dbd4c552d695bf62d90b3994dd

Door een beroep bij de Raad van State tegen de plannen van de Provincie Gelderland voor de N315, zijn de voorgenomen aanpassingen met een jaar vertraagd. Onderdeel is het verbreden van de weg over een stuk van twee kilometer, tussen Doetinchem en Ruurlo.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Nu de provincie op de uitspraak van de Raad van State moet wachten, is de eerder gedachte startdatum van de uitvoering niet haalbaar", schetst de provincie donderdagochtend in een persbericht. "Waarschijnlijk zal de uitvoering met een jaar vertraagd worden." De provincie hoopte in het voorjaar van 2026 te kunnen starten met de werkzaamheden. Naar verwachting wordt dit nu niet eerder dan het voorjaar van 2027. De werkzaamheden duren ongeveer een half jaar.

De provincie wil ten noorden van Zelhem de N315 een stuk breder maken zodat de weg veiliger wordt. Ook moeten er in de bochten bij de Oude Zelhemseweg en de Aaltenseweg nieuwe geleiderails geplaatst worden. Ter hoogte van Veldhoek zijn zeventig bomen in slechte staat en moeten dan ook gekapt worden. Deze kap wordt gecompenseerd.

Grondaankoop gaat door
Omwonenden en andere belanghebbende konden tot begin juli beroep aantekenen. Hier heeft één partij gebruik van gemaakt. Waar tegen bezwaar gemaakt mag de provincie niet melden. De Raad van State moet nu een oordeel vellen. In afwachting is de provincie al wel begonnen met gesprekken over aankoop van grond.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.