Ulft, Nederland
Terug

Bestuurders lopen tegen lamp bij alcoholcontrole na Zwarte Cross

b2db523e16137941465d2a49ffb91d19.jpg

De politie controleerde maandagochtend traditiegetrouw festivalgangers van de Zwarte Cross op het rijden onder invloed. Een gewaarschuwd mens telt voor twee, zou je zeggen. Maar toch liepen binnen het eerste uur van de controle al vijf chauffeurs tegen de lamp.

Redactie REGIO8 |
Traditiegetrouw controleerde de politie automobilisten bij café de Domme Aanleg aan de N313 bij Aalten. De actie begon deze maandagochtend iets na 07.00 uur. De verkeersfuik is dus geen verrassing voor de bezoekers, maar toch lopen jaarlijks weer tal van bestuurders tegen de lamp. Ze zijn op de laatste avond van de Zwarte Cross te laat doorgegaan met het drinken van alcohol. Als ze dan op maandagochtend het festivalterrein verlaten, hebben ze nog te veel alcohol in hun bloed.

André werkt bij de politie en is coördinator van de alcoholcontrole. Op de vraag wanneer je moet stoppen met het drinken van alcohol om op deze maandagochtend nuchter door de controle te komen, geeft hij bij Omroep Gelderland een vuistregel: "Dat is lastig te zeggen. We zeggen doorgaans anderhalf uur per alcoholische versnapering. Als je dus twaalf biertjes hebt gehad om middernacht, dan wordt het lastig om nu te kunnen gaan rijden. Dan zal het inderdaad nog steeds aanwezig zijn in het bloed."

Ramptoeristen
De politieactie op de weg van Lichtenvoorde naar Aalten is door de jaren heen een publiekstrekker geworden. Mensen nemen een klapstoeltje mee om te zien hoe Zwarte Cross-bezoekers op de bon worden geslingerd. Ook op deze maandagochtend hebben zich om 8.00 uur al wat kijkers bij de controle gemeld. Ze vinden het goed dat er op alcohol wordt gecontroleerd. "Ik vind het een goed plan”, meldt een toeschouwer. “Maar je kunt verwachten dat het gebeurt, hè. Mensen kunnen er rekening mee houden."

Blazen zonder pijpje
Andre vertelt dat elke agent is uitgerust met een 'sniffer'. "De agenten hebben geen blaaspijpjes meer, zoals we dat vroeger hadden", vertelt André: "De sniffer geeft alleen aan of iemand alcohol heeft gebruikt, en niet de hoeveelheid en niet of het dan mogelijk strafbaar is." Als met de sniffer blijkt dat er alcohol gebruikt is, wordt er weer getest met het ouderwetse blaaspijpje: "En als daaruit blijkt dat iemand te veel heeft gedronken, dan moeten ze mee naar de alcoholvrachtwagen, zoals we hier hebben, voor de ademanalyse."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.