gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Besluit valt: 500 meter zones rondom Natura 2000-gebieden in Winterswijk

be819f3e9587b4429a341de97552c476

De Provincie Gelderland heeft besloten dat er zones van 500 meter rondom Natura 2000-gebieden in Winterswijk en op de Veluwe moeten komen. Bedrijven, bouwgroepen en boeren moeten het gaan ontgelden.

Martha Bulten |  | Aangepast op
Gelders Gedeputeerde Ans Mol: We beseffen ons dat dit voor iedereen in het gebied zeer ingrijpend is.” Het beperken van de stikstofuitstoot door zones aan te wijzen rondom stikstofgevoelige natuurgebieden gaat in Winterswijk gebeuren bij Willinks Weust, Bekendelle en Wooldse Veen.

Deze zonering gaat impact hebben op bedrijven en de agrarische sector, omdat de doelen van de Provincie, onderdeel van een aangepast maatregelenpakket, onder andere moeten zorgen voor het behoud van de bijzondere natuurgebieden op de Veluwe en dus ook in Winterswijk.

Hulp vanuit Provincie
Mol vult aan dat Gelderland wel wil helpen waar nodig om de veranderingen zo soepel mogelijk te laten verlopen: “Er kunnen huizen worden gebouwd, wegen aangelegd, evenementen vergund en het elektriciteitsnetwerk kan worden uitgebreid, waarbij we ook aandacht houden voor de voedselzekerheid. Want niets doen is echt geen optie meer.”

Als natuurherstel weer gehandhaaft is, kan de vergunningverlening weer toegestaan worden. Deze staat nu namelijk op slot. Mol geeft aan dat dat natuurherstel nu noodzakelijk is: “En het biedt tegelijkertijd zicht op een andere toekomst.”

De besloten maatregelen worden de komende periode verder uitgewerkt en dat gaat de Provincie in samenwerking doen met gemeenten, waterschappen, natuurorganisaties en de industrie. Over tien jaar moeten alle activiteiten in de vastgestelde zones voldoen aan de eisen die bijdragen aan natuurherstel.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.