gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Beroep in zaak rond zonnepark Silvolde

8d5166423d8b73a04c8e66b635818cd1

Ontwikkelaar LC Energy heeft beroep aangetekend tegen de beslissing van de Arnhemse bestuursrechter om de vergunning van Zonnepark Havebos bij Silvolde te vernietigen. Volgens de ontwikkelaar is de rechter 'wat kort door de bocht gegaan' bij het nemen van zijn beslissing.

Kevin ten Dolle |
"We denken dat de rechter op twee punten niet helemaal goed is ingelicht", aldus Bram van der Beek van ontwikkelaar LC Energy. Het gaat daarbij volgens de projectleider om de punten op het gebied van de ecologie (het aantreffende van de beschermde das, red.) en het advies van de veiligheidsregio. "Er staat duidelijk in de twee adviezen die er gegeven zijn door de veiligheidsregio dat het door ons ingediende ontwerp veilig is en voldoet aan alle wettelijke eisen. Op het gebied van ecologie hebben we in eerste instantie inderdaad de das gemist, maar zodra we hiervan hoorden, hebben we alsnog een ontheffingsaanvraag bij de provincie voorbereid en ingediend."

Door de beslissing van de bestuursrechter moet Oude IJsselstreek opnieuw een besluit nemen over de mogelijke omgevingsvergunning voor het zonnepark. Naast het beroep, levert de ontwikkelaar volgens Van der Meer ook nog meer informatie aan bij de gemeente voor het nieuwe besluit: "Hoewel we inhoudelijk op beide punten al aan de wettelijke normen voldoen, zien we dit als een kans om de genoemde suggesties voor verbeteringen met de betrokken experts te bespreken en mee te nemen."

Foto: REGIO8 (locatie Havebos)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.