gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkellandse PvdA en GroenLinks gaan samen de verkiezingen in

8bc2ea500d1db0faa2b0ece3a1720fa3.jpg

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 staan PvdA en GroenLinks in de gemeente Berkelland op één lijst. De partijen komen ook met een gezamenlijk programma en hopen een 'sterker progressief geluid' te laten horen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik ben heel blij dat PvdA en GroenLinks de verkiezingen in zullen gaan met één lijst", aldus Jessie Bokhoven, voorzitter van GroenLinks Oost Achterhoek. "Zo versterken we de samenwerking en spreken we kiezers aan met een helder gezamenlijk programma.’’ Daar sluit haar PvdA-collega, Beja Wulff, op aan: “Voor mij is het belangrijk om een krachtig links geluid te laten horen. Solidariteit, rechtvaardigheid, duurzaamheid, inclusie en betrouwbaarheid is daarin onze gemeenschappelijke linkse grondhouding”. Vanuit de landelijke fracties werd al bekend dat in de meeste gemeenten de twee linkse partijen gezamenlijk op het stembiljet komen te staan, zo ook in Berkelland.

Het besluit is genomen op de ledenvergadering van beide fracties. Apart van elkaar, werd er op beide vergaderingen ingestemd met een gezamenlijke toekomst. Hoe dat eruit gaat zien moet de komende tijd duidelijk worden. De partijen laten weten dat er samen met leden afspraken gemaakt moeten worden hoe het proces gaat lopen. In de herfst van volgend jaar komt er een gezamenlijke lijst en een gezamenlijk programma. PvdA heeft in Berkelland momenteel drie zetels, GroenLinks heeft in de plattelandsgemeente twee zetels.

Lees ook

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.