gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkellandse PvdA en GroenLinks gaan samen de verkiezingen in

8bc2ea500d1db0faa2b0ece3a1720fa3.jpg

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 staan PvdA en GroenLinks in de gemeente Berkelland op één lijst. De partijen komen ook met een gezamenlijk programma en hopen een 'sterker progressief geluid' te laten horen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik ben heel blij dat PvdA en GroenLinks de verkiezingen in zullen gaan met één lijst", aldus Jessie Bokhoven, voorzitter van GroenLinks Oost Achterhoek. "Zo versterken we de samenwerking en spreken we kiezers aan met een helder gezamenlijk programma.’’ Daar sluit haar PvdA-collega, Beja Wulff, op aan: “Voor mij is het belangrijk om een krachtig links geluid te laten horen. Solidariteit, rechtvaardigheid, duurzaamheid, inclusie en betrouwbaarheid is daarin onze gemeenschappelijke linkse grondhouding”. Vanuit de landelijke fracties werd al bekend dat in de meeste gemeenten de twee linkse partijen gezamenlijk op het stembiljet komen te staan, zo ook in Berkelland.

Het besluit is genomen op de ledenvergadering van beide fracties. Apart van elkaar, werd er op beide vergaderingen ingestemd met een gezamenlijke toekomst. Hoe dat eruit gaat zien moet de komende tijd duidelijk worden. De partijen laten weten dat er samen met leden afspraken gemaakt moeten worden hoe het proces gaat lopen. In de herfst van volgend jaar komt er een gezamenlijke lijst en een gezamenlijk programma. PvdA heeft in Berkelland momenteel drie zetels, GroenLinks heeft in de plattelandsgemeente twee zetels.

Lees ook

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.