gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkellandse PvdA en GroenLinks gaan samen de verkiezingen in

8bc2ea500d1db0faa2b0ece3a1720fa3.jpg

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 staan PvdA en GroenLinks in de gemeente Berkelland op één lijst. De partijen komen ook met een gezamenlijk programma en hopen een 'sterker progressief geluid' te laten horen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik ben heel blij dat PvdA en GroenLinks de verkiezingen in zullen gaan met één lijst", aldus Jessie Bokhoven, voorzitter van GroenLinks Oost Achterhoek. "Zo versterken we de samenwerking en spreken we kiezers aan met een helder gezamenlijk programma.’’ Daar sluit haar PvdA-collega, Beja Wulff, op aan: “Voor mij is het belangrijk om een krachtig links geluid te laten horen. Solidariteit, rechtvaardigheid, duurzaamheid, inclusie en betrouwbaarheid is daarin onze gemeenschappelijke linkse grondhouding”. Vanuit de landelijke fracties werd al bekend dat in de meeste gemeenten de twee linkse partijen gezamenlijk op het stembiljet komen te staan, zo ook in Berkelland.

Het besluit is genomen op de ledenvergadering van beide fracties. Apart van elkaar, werd er op beide vergaderingen ingestemd met een gezamenlijke toekomst. Hoe dat eruit gaat zien moet de komende tijd duidelijk worden. De partijen laten weten dat er samen met leden afspraken gemaakt moeten worden hoe het proces gaat lopen. In de herfst van volgend jaar komt er een gezamenlijke lijst en een gezamenlijk programma. PvdA heeft in Berkelland momenteel drie zetels, GroenLinks heeft in de plattelandsgemeente twee zetels.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.