gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland wil herinrichting publieksruimte gelijk goed aanpakken

657e3caca5ba41a0e92f14da7fb973d8

Berkelland wil de ontvangstruimte voor de inwoners van de gemeente vernieuwen en herinrichten. Maar moet dat 700.000 euro kosten? Kan het niet voor 400.000 euro? Dat vroegen veel raadsleden zich dinsdagavond af. Maar wethouder Ria Leliveld doet liever geen half werk.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Het gaat niet alleen om gastvrijheid bij de herinrichting, maar voornamelijk om veiligheid voor bezoekers en medewerkers en het waarborgen van de privacy. “Als ik beneden kom voor bezoekers kan ik de gesprekken bij letterlijk volgen”, zegt Leliveld. “Als je nu dingen uitstelt zal dat voor niet langer dan tien jaar zijn.”

'Wenselijk'
Met andere woorden: het college van Berkelland wil de herinrichting van de publieksruimte gelijk goed aanpakken. Daarom wordt gekozen voor ‘scenario wenselijk’ van 7 ton in plaats van ‘scenario noodzakelijk’ van 4 ton. De wethouder benadrukte dat het ook gaat om de toegankelijkheid van de ontvangstruimte en de toenemende digitalisering tijdens de gesprekken met de inwoners, naast de veiligheid.

Esmée Veldhuis van Samen voor Berkelland vroeg de wethouder waarom de inwoners niet zijn meegenomen het plan voor de herinrichting. “Het is een onderwerp waar veel mensen een andere mening over hebben. Dan krijgen we enorm veel informatie die we niet allemaal kunnen meenemen. Daarom hebben we dat in dit stadium niet gedaan”, aldus wethouder Leliveld.

Lees meer over:

Lees ook

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompten van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 14.17.39

Vrouw raakt gewond bij botsing tussen auto's bij Halle

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de Zelhemseweg bij Halle is maandagmiddag een vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer probeerde nog uit te wijken, maar dit lukte niet op tijd.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

Rijnbrug Emmerich

Twee Nederlanders zwaargewond bij ongeval met vier auto's in Emmerich

Bij een verkeersongeval op de B220 bij Emmerich zijn vrijdagmiddag twee Nederlanders zwaargewond geraakt. Rond 15.40 uur botsten vier auto's op elkaar in de richting van de Rijnbrug. Dat maakt de Duitse politie maandag bekend.

515a5087-cfc0-324b-9537-bbcda27dd019

Record gesneuveld: sinds 1947 niet zo weinig water door de Rijn

Niet eerder stroomde er bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, zo weinig water door de Rijn als nu. De gemiddelde waterafvoer in het afgelopen etmaal was 614 kubieke meter per seconde. Sinds het begin van de metingen was het niet zo laag en naar verwachting is het einde nog niet in zicht. Het is al tijden droog en daar komt in de komende dagen geen verandering in.

WhatsApp Image 2026-08-09 at 13.52.20

Jerrycans aangetroffen Didam, volgens politie van drugslab afkomstig

De hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt voor jerrycans in de berm aan de Landeweer in Didam. Iets voor 13.00 uur kwam de melding ‘bodemverontreiniging’ binnen bij de brandweer.