gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland reserveert 7 ton voor herinrichting publieksruimte gemeentehuis in Borculo

f3a74bd93dd36503e60f2c82adfb723e.jpg

Moest er nu 7 ton, 4 ton of 6 ton worden uitgetrokken voor de herinrichting van de publieksruimte in het gemeentehuis in Borculo? Een meerderheid van de gemeenteraad koos dinsdagavond uiteindelijk voor het meest wenselijke plaatje, dus 700.000 euro. Maar dat ging niet zonder slag of stoot.

Domien Esselink |  | Aangepast op
“We hebben er als college best moeite mee gehad”, bekende wethouder Ria Leliveld tijdens de raadsvergadering, doelend op de kwalificaties ‘te duur’ en ‘te luxe’ met betrekking tot de herinrichting. “Die zijn een eigen leven gaan leiden”, zei ze tegen de raadsleden. “Maar ik snap het wel. U wordt er op straat door de inwoners op aangesproken.”

Vragen inwoners
De herinrichting van de ontvangstruimte in het gemeentehuis was onder de inwoners en op sociale media zeker onderwerp van gesprek. “Veel inwoners hebben ons hierover vragen gesteld: ‘Moeten we wel zoveel geld uitgeven?’ D66, OBL en Lokaal Berkelland zien veiligheid en toegankelijkheid als noodzaak. Extra zaken vinden we, gezien de financiële situatie van de gemeente niet aan de orde”, vertelde Ingrid van Dijk.

Het raadslid van Lokaal Berkelland diende samen met D66 en OBL een amendement in. Het voorstel van de drie fracties, die opgaan in de nieuwe beweging Samen D’ran, kwam neer op een bezuiniging van 100.000 euro, dus maximaal een uitgave van 6 ton.  

“We willen duidelijk maken dat de publieksruimte een veilige omgeving moet zijn, zowel voor de medewerkers als voor de bezoekers en dat de inrichting toegankelijk moet zijn voor iedereen. Bij de herinrichting van binnenruimtes moet worden gekeken of materialen, meubels en installaties moeten worden vervangen of dat zij nog kunnen worden hergebruikt of gerenoveerd. Hergebruik van bestaande interieuronderdelen past binnen de circulaire doelstellingen van de gemeente”, aldus Van Dijk.

‘We gaan zuinig om met gemeenschapsgeld’
“We kijken naar hergebruik en duurzaamheid”, reageerde wethouder Leliveld. “Maar het beeld van luxe dat is ontstaan wil ik ontkrachten. We gaan zuinig om met gemeenschapsgeld en als er geld overblijft, dan gaat dat terug. We gaan zo zorgvuldig mogelijk met de middelen om.”

Het amendement haalde het niet en het voorstel werd aangenomen door een meerderheid van de raad (zestien raadsleden voor, elf tegen). Een motie van de PvdA, om Artikel 1 van de Grondwet zichtbaar te maken bij de vernieuwde ontvangstruimte, werd unaniem aangenomen. De kern van Artikel 1 is dat álle burgers gelijke rechten en plichten hebben.

Lees meer over:

Lees ook

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.