gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelfestival verbindt grensgemeenten

38a4319fe81245b83f117bec8c36b48f.jpg

Het Openluchttheater in Eibergen was zaterdag gastheer van het grensoverschrijdende Berkelfestival. Jaarlijks wordt het evenement georganiseerd door één van de Duitse of Nederlandse gemeenten aan de rivier de Berkel, dit jaar was het de eer aan Berkelland.

Jasper Hazelaar |

“Het gaat ieder jaar letterlijk over de grens”, vertelt burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland. “In deze tijd is het wat lastig organiseren geweest, maar het is fantastisch om dit te zien.” De gemeente vroeg het Openluchttheater Eibergen om de organisatie van het festival in handen te nemen. “In eerste instantie hadden we een heel groot festival uitgerold”, zegt Raph Schouten, die echter werd ingehaald door de coronawerkelijkheid. “We hebben nu gekozen voor een eendaags festival met verschillende concerten. Per concert komen mensen dan binnen, en gaan weer weg.”

De bekende pianist Wibi Soerjadi verzorgde het eerste optreden, hij genoot van het internationale publiek: “Een hele mooie locatie, en het is natuurlijk leuk om weer muziek te delen met mensen.” Ongeveer twintig procent van de in totaal duizend bezoekers die gedurende de dag kwamen, was volgens de organisatie Duits. “We hebben in en rondom Vreden ook een Duitstalige flyer laten bezorgen”, zegt Schouten.

Van Berkelland naar Stadlohn
Voor de volgende editie moeten Nederlanders de grens passeren, want dan is Stadlohn gastheer van het Berkelfestival. “Wij hebben het estafettestokje overgegeven”, zegt burgemeester Van Oostrum. “Ik hoop dat het dan weer een heel mooi, groots festival is en dat het over een paar jaar hier weer terugkeert.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.