Het eenzijdige ongeval vond rond 22.45 uur plaats op de Boerijendijk bij Groenlo. De man had een stopteken van de politie gekregen, maar gaf hier geen gehoor aan. Er werd een achtervolging ingezet en uiteindelijk belandde de bestuurder met zijn auto tegen een boom.
De man raakte zwaargewond bij het ongeval en is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede. Ook was een traumahelikopter opgeroepen, maar deze werd later geannuleerd. De weg is geruime tijd afgesloten geweest. Ook buurtbewoners moesten omrijden om thuis te komen.
De Verkeersongevallenanalyse (VOA) kwam ter plaatse om te onderzoeken wat er precies is voorgevallen. Een team van Politie Midden Nederland moest ter plaatse komen omdat het ging om een achtervolging. Bij een dergelijke situatie moet er onderzoek gedaan worden door een andere politiekorps.